Спеціальні потреби

Вчора бортпровідник – сьогодні ледь не національний герой


Американська преса вже кілька днів обговорює драматичну історію одного звільнення з роботи. Чи можна гримнути дверима, щоб провести ніч у в’язниці, а на ранок прокинутися ледь не національним улюбленцем? Можна, якщо ви стюард пасажирських авіаліній, який після конфлікту з пасажиром звільняєтесь з роботи, спустившись на землю через аварійний вихід літака.

Рейс Пітсбурґ - Нью-Йорк, який здійснювала авіакомпанія Джет Блу ні чим не відрізнявся від сотень інших рейсів того дня. Так само як і на багатьох інших рейсах, деякі нетерплячі пасажири, попри застереження пілотів – не вставати з місць – вскочили, щоб дістати свої сумки.

38-річний стюард Стівен Слеттер, який майже 20 років пропрацював на цій роботі, зробив зауваження одній із жінок, яка особливо активно намагалася забрати свій багаж із відсіку над головою, до зупинки літака. Жінка, за словами очевидців, грубо на нього вилаялася і випадково вдарила його валізою по голові.

За словами очевидців, після цього нерви стюарда не витримали. Він взяв гучномовець і вилаявся на пасажирку у відповідь.

Один з пасажирів літака Філ Кателінет каже, що не міг повірити, що стюард нецензурно висловився через радіо. Такого ще ніколи не було.

Далі, історія набула ще більш несподіваного повороту. Слеттер оголосив що він звільняється. Він взяв з бару два пива, активізував аварійний вихід і по надувному спуску з’їхав на землю. Зі словами, «з мене досить» він пішов до себе до дому, де його згодом арештувала поліція.

Навіть комісар нью-йорської поліції Рей Келлі був змушений на прес-конференції визнати, що це був відносн незвичний спосіб звільнитися і висловив сумнів, що у Слеттера шанс повернутися на стару роботу.

Слеттеру висунули кримінальні звинувачення, але після проведеної у в’язниці ночі відпустили під заставу у 2, 5 тисячі доларів.

Втім ця драматична історія, як виглядає, отримала відгук серед американців. За добу, на сторінці екс-стюарда у Фейсбуці з’явилося понад 30 тисяч прихильників.

Люди на вулицях виправдовують його вчинок. Вони кажуть, що пасажири часом поводяться зверхньо та нахабно. І це важко витримати.

«Я його можу зрозуміти. Великий стрес на роботі, проблеми в економіці, проблеми в усьому», - прихильно каже одна людина.

«Я не думаю, що він злочинець. Він нікого не скривдив, він прийняв рішення звільнитися через те, що відбувалося у той момент», - переконливо заявляє інший перехожий.

«Авіакомпанії наймають мало працівників, вони забивають битком літаки. Стюарди працюють більше і за меншу платню», - співчуває інша особа.

Проблема грубості серед клієнтів, на думку багатьох, стосується усієї галузі послуг, де пасажири, чи покупці часом забувають правила виховання і відверто зловживають принципом «клієнт завжди правий».

Навіть колишня дружина Стівена Синтія Сюзен підтримала його.

«Ця історія наглядно показує проблеми в нашому суспільстві. Чому цю грубу пасажирку не судять у суді, як це роблять зі Стівеном? Я бачу це постійно, у магазинах, у супермаркетах, коли люди просто знущаються над працівниками і обслуговуючим персоналом. Я думаю кожному американцю треба хоч трішки попрацювати у сфері послуг, щоб навчитися себе поводити з людьми».

Втім багато хто вважає, що стюард повівся неналежно і його дії могли загрожувати безпеці пасажирів. Дехто каже, що його місце таки у в’язниці.

Зараз Стівен Слеттер відпочиває вдома і вирішує, яку кар’єру йому далі розвивати…. Мабуть все-таки подалі від сфери послуг.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG