Спеціальні потреби

Столтенберґ: розгорнення військ НАТО на сході – це реакція на агресію з боку Росії


Єнс Столтенберґ

На сесії Парламентської асамблеї НАТО в Стамбулі, генеральний секретар Єнс Столтенберґ порушив ряд питань міжнародної політики, серед іншого, відносин з Росією, спроби державного перевороту в Туреччині і президентських виборів у Сполучених Штатах.

Столтенберґ високо оцінив членів Парламентської асамблеї, тому що вона представляє національні парламенти членських країн.

«Все, що робить НАТО – сказав Столтенберґ – оборонного характеру, пропорційне і повністю відповідає міжнародним зобов’язанням. Перед агресивними діями Росії в Україні, в НАТО не було планів надсилати свої війська до східного району нашого альянсу. Метою НАТО є запобігти конфлікту, а не провокувати конфлікт. Що більше, ми рішуче віримо і рішуче віддані подвійному підходу до Росії: це сильна оборона і суттєвий діалог».

У відповідь на агресивні дії Москви в Україні та розбудову російських збройних сил, на саміті у Варшаві альянс НАТО виніс рішення про збільшення своєї присутності на сході Європи, включно із розгорненням чотирьох багатонаціональних батальйонів у Балтії та Польщі на початку наступного року. Крім цього НАТО збільшує свою присутність у регіоні Чорного моря. Там буде створено очолену Румунією багатонаціональну бригаду.

Союз НАТО працює також над прийняттям у свої ряди нової країни – Чорногорії.

Генеральний секретар Столтенберґ ще раз підкреслив, що атака проти однієї членської країни вважатиметься атакою проти всієї організації.

Дивіться також: Опісля огляду Афін та стародавнього Акрополя, Обама вдався заспокоювати європейських партнерів США

Опісля огляду Афін та стародавнього Акрополя, Обама вдався заспокоювати європейських партнерів США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

XS
SM
MD
LG