Спеціальні потреби

Генсек НАТО: Росія мусить відчути наслідки своєї агресії проти України


Єнс Столтенберґ, генсек НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявляє, що підтримує запроваджені ЄС і США санкції проти Росії, і закликав й інші країни приєднуватися до них. Про це у повідомленні Радіо Свобода.

«Санкції мають величезну важливість і я їх вітаю. Агресивні дії Росії щодо України мають мати наслідки, і ми бачимо, що вони вже з’являються. Тому хотілося б бачити якомога більше країн, що також приєднуються до цих санкцій», – заявив керівник НАТО напередодні зустрічі міністрів закордонних справ Альянсу, запланованої на 2 грудня.

За його словами, НАТО не даватиме жодних гарантій «невступу» України чи Грузії до організації ні Росії, ні будь-якій іншій третій стороні.

«Вже сама ця ідея надання якогось виду гарантії суперечить засадничим принципам, на яких ми основані. Рішення приєднуватися до НАТО є частиною незалежних і суверенних держав. Тому, ми не можемо і не хочемо надавати будь-яких гарантій, адже ми притримуємося політики «відкритих дверей»... Коли країна подає заявку, ми починаємо оцінку стандартів відповідності держави членству в НАТО», – сказав Столтенберґ.

Однак це компетенція виключно Північноатлантичного союзу та країни, яка бажає до нього приєднатися, додає голова НАТО. За його словами, жодна третя сторона не може накладати вето на розширення організації.

Як наголосив Столтенберґ, українці на останніх виборах чітко продемонстрували, що прагнуть до європейської співдружності. Тому, за словами генсекретаря, НАТО продовжуватиме підтримку України на обраному нею шляху. Зокрема, трастові фонди, створені НАТО для допомоги розбудови українських збройних сил мають бути задіяні вже 2 грудня, заявив керівник альянсу.

Столтенберґ також дав чітко зрозуміти, що жодного компромісу щодо міжнародних законів для відновлення співпраці з Росією бути не може.

НАТО не визнає нелегальної анексії Криму, і «ніколи не піде на компроміс із принципами, на яких базована наша безпека, зокрема, повага до незалежності та територіальної цілісності України», сказав генсекретар.

Підсумовуючи, Столтенберґ додав, що Росія має вибір: або продовжувати свою агресію і ставати чимдалі більш ізольованою, або повернутися до поваги міжнародного права й принципів і відновити співробітництво з НАТО для взаємної вигоди.

XS
SM
MD
LG