Спеціальні потреби

Актуально

Суперсучасний реабілітаційний центр відкриють під Києвом

Двійник американського реабілітаційного центру “Next Step”, що діє у Каліфорнії, відкриють в Ірпені під Києвом. Центр створений на пожертви української діаспори в США, і тут лікуватимуть поранених вояків зі спинальною травмою.

Ветеран АТО Дмитро Котов – перший українець, який підкорив Говерлу на протезах. Після того, як втратив обидві ноги, підірвавшись із загоном саперів на міні на Світлодарській дузі, Говерла була його мрією. Здійснилася, коли змінив вітчизняні протези на спортивні американські та пройшов курс реабілітації в США.

Дмитро Котов
Дмитро Котов

«Мене запротезували у Сполучених Штатах, і після цього я почав підкорювати вершини різного типу», – усміхається Дмитро.

Крім сходження на найвищу гору України, ветеран цьогоріч брав участь у марафоні Морської піхоти США у Вашингтоні. Це була вже друга його спроба. Торік, на тестових протезах, намагався пробігти 2 кілометри, але через біль не зміг дійти до фінішу. Тепер, на нових «ногах», успішно здолав дистанцію в 10 кілометрів.

Як розповідає Дмитро, протезуватись у США йому запропонувала Ірина Ващук, директорка американського благодійного фонду «Revived Soldiers Ukraine». Познайомились у шпиталі, де він лежав після ампутації ніг. Сказала, що возить поранених вояків на протезування в американський реабілітаційний центр «Next Step» і що лікування оплачується з пожертв української діаспори.

Дмитро Котов випробовує велотренажер
Дмитро Котов випробовує велотренажер

Дмитро з власного досвіду пересвідчився, що може сучасна реабілітологія. Тому зрадів, коли почув новину: точний двійник американського реабілітаційного центру, в якому лікувався він, невдовзі відкриють в Україні.

Центр зватиметься «Next Step Ukraine» і діятиме в Ірпені під Києвом. Більшість тренажерів уже пливе з Нью-Джерсі в Україну.

Думаю, тут в Ірпені буде навіть крутіше, ніж у Лос-Анджелесі

“Таке обладнання не в кожному центрі є. Думаю, тут в Ірпені буде навіть крутіше, ніж у Лос-Анджелесі”, – каже Котов.

У майбутньому центрі щойно завершили ремонт. Реабілітологи розплановують, що де стоятиме. Тут, ближче до вікон, буде зона кардіотренувань, тут велотренажер, тренажер для греблі, для електроміостимуляції, віртуальна реальність, щоб тренувати втримання балансу...

Центр спеціалізуватиметься на реабілітації поранених зі спинальною травмою. Тому тут усе пристосовано для людей на візках. Ось і бігова доріжка має підвісну систему страховки. Пацієнта фіксують ременями, як у парашута, прикріпленими до рейки на стелі. Якщо оступився, система зловить, не дасть впасти.

Микола Свищ, співробітник фонду «Revived Soldiers Ukraine»
Микола Свищ, співробітник фонду «Revived Soldiers Ukraine»

«Це все є в Каліфорнії, і ми стараємося, за зразком каліфорнійським, зробити такий зал тут», – каже фізичний терапевт, співробітник фонду «Revived Soldiers Ukraine» Микола Свищ.

Він розповів, що проходив практику в центрі «Next Step» у Лос-Анджелесі. Бачив, як американські лікарі ставили на ноги поранених українських військових. За його словами, “Там вразило те, що одразу починається рання реабілітація, і кожен знає, що в цій ситуації потрібно робити. Коли в нас в Україні людина отримує травму, вона не знає, як діяти, і потрапляє до спеціалістів, які у методах ранньої реабілітації також не дуже добре орієнтуються. Людина втрачає дуже багато цінного часу”.

Ідея створити філіал американського реабілітаційного центру тут в Ірпені належить двом подругам, колишнім спортсменкам. Ірина Ващук і Юлія Сташків у минулому легкоатлетки, обидві виступали за українську збірну, обидві вчились у США. Іра вийшла заміж за американця, Юля повернулася в Україну. Коли почалася війна, Ірина створила благодійний фонд «Revived Soldiers Ukraine» для допомоги українським пораненим, Юлія стала його представницею в Україні.

За час війни фонд пролікував у США 26 поранених вояків.

фонд пролікував у США 26 поранених вояків

Як каже Юлія Сташків, “Це все було за кошти, зібрані з благодійників в Америці, завдяки діаспорі». Причому жертводавцями виступають не тільки українці в Америці, але й американці, що не мають українського коріння. «Люди зацікавлені, вони знають про нашу ситуацію і хочуть нам допомогти. У нас є донори, які висилають чеки по 15, по 30 тисяч доларів”, – каже Юля.

Як вона розповіла, нещодавно вони з Іриною сіли й підрахували: утримання одного пацієнта в Лос-Анджелесі коштує $5000 на місяць, і це те саме, що й утримувати тут в Україні цілий реабілітаційний центр.

Юлія Сташків, представник фонду «Revived Soldiers Ukraine»
Юлія Сташків, представник фонду «Revived Soldiers Ukraine»

«Так виникла ідея відкрити реабілітаційний центр в Україні. Ми вирішили інвестувати в обладнання. І зараз просто копіюємо каліфорнійський “Next Step”. Усі тренажери, які є в Лос-Анджелесі, привозимо по можливості сюди”, – каже Юлія Сташків.

У філіалу американського “Next Step” уже з’явилося багато друзів в Україні. Ротарі Клуб у Львові підсобив з юридичною допомогою, харківські волонтери підшукали бухгалтера . Велогонщик Ярослав Попович подарував свій велотренажер, а футболіст Владислав Ващук обіцяє підключитися до кампанії збирання коштів.

Маємо створити умови, щоб лікувати поранених тут

“Наша мета, щоб сучасний реабілітаційний центр був тут, на території України, під Києвом. Бо враження таке, що нам допомагають усі з-за кордону, а ми самі собі не можемо допомогти. Маємо створити умови, щоб лікувати поранених тут, щоб не мусили возити їх кудись за океан”, – сказав Владислав Ващук «Голосу Америки».

Всі новини дня

Українська артилерія практично відрізала російське військо в районі Херсона від ланцюгів постачання – британська розвідка 

Архівне фото: Постріли українських артилеристів, Харківська область, Україна, липень 2022 року. (AP Photo/Євген Малолетка)

Британська розвідка повідомляє, що в результаті обстрілів української артилерії два основні автомобільні мости через Дніпро в районі Херсона, стали непридатні для руху російського військового транспорту, який постачає російські війська, розташовані на правому березі річки.

«10 серпня 2022 року українські високоточні удари, ймовірно, призвели до того, що переправа через Дніпро в Новій Каховці стала непридатною для проїзду важкої військової техніки», – мовиться у повідомленні британського Міністерства оборони.

Як мовиться у повідомленні, останніми днями Росії вдалося провести лише поверхневий ремонт пошкодженого Антонівського автодорожнього мосту, який, ймовірно, залишається структурно нестійким.

Тобто навіть якщо Росії вдасться суттєво відремонтувати мости, вони залишаться ключовим вразливим місцем для Росії, вважають британські військові експерти.

Наземне постачання для кількох тисяч російських військ на західному березі майже повністю залежить лише від двох понтонних пунктів переправи.

Тож, з огляду на проблеми з постачанням, витривалість російського війська, на думку британської розвідки, залежитиме від того, чи вдалося Росії створити на правому березі достатній обсяг будь-яких запасів.

Колишній командувач збройних сил США в Європі генерал Бен Годжес висловив захоплення винахідливістю українських військових, яким вдалося вдосконалити використання американських протлокаційних радарів.

«Українські солдати є найбільш інновативними та технічно підкованими солдатами з усіх країн, яких я коли-небудь зустрічав. Наші солдати вчилися у них. Вони показали мені, що наш протилокаційний радар навіть кращий, ніж я думав. Вони продовжуватимуть випереджати росіян до остаточної перемоги», – написав генерал у відставці у своєму твіті.

Мобільна радіо-локаційна система виявляє артилерійські снаряди, випущені гарматами, ракетною установкою, або іншими видами артилерійської зброї, та за їх траекторією обчислює місце знаходження зброї.

Цим коментарем американський генерал відреагував на твіт радника Міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, який опублікував відео українських військових.

«Українські військові демонструють зброю, яку виготовили із захопленої російської військової техніки. Усі проектні та будівельні роботи піхотинці виконали власними силами. Система вже випробувана і зараз використовується в зоні бойових дій», – написав Геращенко у твіті.

Як українці можуть застосувати американські протирадіолокаційні ракети, розмірковують західні ЗМІ

Архівне фото: ракета ВМС США AGM-88 HARM на літаку F/A-18C Hornet jet

Про те, чи застосовує Україна американські протирадіолокаційні ракети, і як це може позначитись на ході війни, пишуть західні ЗМІ.

Наявність цих ракет в Україні підтвердили минулого тижня в Пентагоні.

“В нещодавні пакети військової допомоги ми включили певну кількість протирадіолокаційних ракет, які можуть бути випущені з українських літаків, і можуть мати вплив на російські радари та інші речі”, - заявив заступник міністра оборони США Колін Каль під час брифінгу для преси 8 серпня.

Також минулого тижня в соцмережах з'явились фото уламків таких ракет на контрольованих Росією об'єктах. Голос Америки не зміг незалежно підтвердити ці фото.

Видання The Hill повідомляє з посиланням на інформацію від українського пілота з позивним "Джус" про те, що нещодавно Україна використала протарадіолокаційні ракети, щоб придушити протиповітряну оборону Росії в рамках виконання комплексного завдання.

Раніше жодна з повітряних сил не могла інтегрувати амерканські високошвидкісні протирадіолокаційні ракети HARM з радянськими літаками, пише Forbes. Видання припускає, що українці змогли інтегрувати ракети HARM давнього зразка з наземними пусковими установками.

Forbes, а також українські новинні видання припустили, що запуски могли проводитись з румунських чи словацьких літаків Міг-29.

Видання The Drive пише, що використання таких ракет дає Україні важливу перевагу у бойових діях. Аналітики припускають, що Україна могла використовувати HARM на літаках навіть радянського зразка, застосовуючи дистанційний інтерфейс, який через зв'язок, подібний до Bluetooth, дозволив би обійти радянську систему управління.

Британське видання Telegraph зауважує, що експертів галузі шокували повідомлення про те, що Україні минулого місяця вдалось знешкодити російські установки С-300.

Тепер вони припускають, що це вдалось завдяки протирадіолокаційним ракетам і вказують, що ці ракети можуть відіграти важливу роль в контрнаступі на півдні України і, зокрема деокупації Херсону. Адже, вважають автори статті, для проведення масштабного наступу, Україна повинна буде отримати контроль над небом.

Естонія і Латвія оголосили про припинення участі в групі співпраці країн Центральної та Східної Європи з Китаєм. Відео

Естонія і Латвія оголосили про припинення участі в групі співпраці країн Центральної та Східної Європи з Китаєм. Це відбулось на тлі більшої настороженості європейців антизахідною китайською риторикою. Серед предметів розходжень між Європою та Китаєм зараз є російська війна в Україні.

Рушді підключили до апарата штучного дихання, він може втратити око – ЗМІ

Архівне фото: письменник Салман Рушді, 2018 рік

Письменника Салмана Рушді, на якого було здійснено напад у Нью-Йорку в п’ятницю, підключили до апарата штучної вентиляції легенів і, за інформацією його літературного агента, Рушді, ймовірно, втратить око.

На Салмана Рушді, відомого письменника та лауреата провідних світових літературних премій, чиї твори викликали погрози смерті, було здійснено напад у п’ятницю перед лекцією, яку він мав прочитати в Інституті Чатокуа в західній частині штату Нью-Йорк.

Нападник принаймні двічі вдарив 75-ти літнього письменника ножем на сцені, коли той готувався до виступу, повідомляє поліція штату.

Поліція також повідомила, що підозрюваного ідентифіковали як 24-річного Хаді Матара, який походить з Ферв’ю, штат Нью-Джерсі. Поліція співпрацює з ФБР і місцевою владою, щоб встановити мотив. У суботу нападнику пред’явили звинувачення у замаху на вбивство.

За словами поліції штату, підозрюваний вискочив на сцену та вдарив Рушді щонайменше один раз ножем у шию та щонайменше один раз у живіт.

Рушді доставили до лікарні на вертольоті. За інформацією телеканалу CNN, Рушді перебуває на апараті штучної вентиляції легень. Його літературний агент Ендрю Вайлі повідомив газеті New York Times, що письменник може втратити око, також у нього пошкоджені нерви в руці та поранена печінка.

Ставлення Салмана Рушді до делікатних політичних і релігійних тем перетворило його на суперечливу фігуру.

Після виходу в світ роману Рушді «Сатанинські вірші», книжку засудив як блюзнірську аятолла Рухолла Хомейні, лідер ісламської революції 1979 року в Ірані, який видав фетву на вбивство письменника. Рушді переховувався майже десять років, але останні роки жив відносно відкрито.

Рушді, народжений в Індії, став громадянином США в 2016 році і проживає в Нью-Йорку.

В інтерв’ю німецькому журналу Stern, записане два тижні тому і видане в суботу вже після нападу на Рушді, він говорив про те, що тепер живе «відносно нормальним життям».

Рушді сказав, що його турбують загрози демократії в Сполучених Штатах, такі як расизм, «ненависть до здобутків лібералізму» та те, що він називав «зачатками фашизму», які він вбачав у русі, що підтримував попереднього президента Дональда Трампа.

У матеріалі використана інформація CNN та Reuters.

Обшуки ФБР в маєтку колишнього президента Дональда Трампа у Флориді - реакція Конгресу США. Відео

В Сполучених Штатах цього тижня багато шуму наробили обшуки ФБР в маєтку колишнього президента Дональда Трампа у Флориді. Це стало чи не основною темою тижня, яка стосується внутрішньої політики США.

Більше

XS
SM
MD
LG