Спеціальні потреби

Актуально

Суперсучасний реабілітаційний центр відкриють під Києвом

Двійник американського реабілітаційного центру “Next Step”, що діє у Каліфорнії, відкриють в Ірпені під Києвом. Центр створений на пожертви української діаспори в США, і тут лікуватимуть поранених вояків зі спинальною травмою.

Ветеран АТО Дмитро Котов – перший українець, який підкорив Говерлу на протезах. Після того, як втратив обидві ноги, підірвавшись із загоном саперів на міні на Світлодарській дузі, Говерла була його мрією. Здійснилася, коли змінив вітчизняні протези на спортивні американські та пройшов курс реабілітації в США.

Дмитро Котов
Дмитро Котов

«Мене запротезували у Сполучених Штатах, і після цього я почав підкорювати вершини різного типу», – усміхається Дмитро.

Крім сходження на найвищу гору України, ветеран цьогоріч брав участь у марафоні Морської піхоти США у Вашингтоні. Це була вже друга його спроба. Торік, на тестових протезах, намагався пробігти 2 кілометри, але через біль не зміг дійти до фінішу. Тепер, на нових «ногах», успішно здолав дистанцію в 10 кілометрів.

Як розповідає Дмитро, протезуватись у США йому запропонувала Ірина Ващук, директорка американського благодійного фонду «Revived Soldiers Ukraine». Познайомились у шпиталі, де він лежав після ампутації ніг. Сказала, що возить поранених вояків на протезування в американський реабілітаційний центр «Next Step» і що лікування оплачується з пожертв української діаспори.

Дмитро Котов випробовує велотренажер
Дмитро Котов випробовує велотренажер

Дмитро з власного досвіду пересвідчився, що може сучасна реабілітологія. Тому зрадів, коли почув новину: точний двійник американського реабілітаційного центру, в якому лікувався він, невдовзі відкриють в Україні.

Центр зватиметься «Next Step Ukraine» і діятиме в Ірпені під Києвом. Більшість тренажерів уже пливе з Нью-Джерсі в Україну.

Думаю, тут в Ірпені буде навіть крутіше, ніж у Лос-Анджелесі

“Таке обладнання не в кожному центрі є. Думаю, тут в Ірпені буде навіть крутіше, ніж у Лос-Анджелесі”, – каже Котов.

У майбутньому центрі щойно завершили ремонт. Реабілітологи розплановують, що де стоятиме. Тут, ближче до вікон, буде зона кардіотренувань, тут велотренажер, тренажер для греблі, для електроміостимуляції, віртуальна реальність, щоб тренувати втримання балансу...

Центр спеціалізуватиметься на реабілітації поранених зі спинальною травмою. Тому тут усе пристосовано для людей на візках. Ось і бігова доріжка має підвісну систему страховки. Пацієнта фіксують ременями, як у парашута, прикріпленими до рейки на стелі. Якщо оступився, система зловить, не дасть впасти.

Микола Свищ, співробітник фонду «Revived Soldiers Ukraine»
Микола Свищ, співробітник фонду «Revived Soldiers Ukraine»

«Це все є в Каліфорнії, і ми стараємося, за зразком каліфорнійським, зробити такий зал тут», – каже фізичний терапевт, співробітник фонду «Revived Soldiers Ukraine» Микола Свищ.

Він розповів, що проходив практику в центрі «Next Step» у Лос-Анджелесі. Бачив, як американські лікарі ставили на ноги поранених українських військових. За його словами, “Там вразило те, що одразу починається рання реабілітація, і кожен знає, що в цій ситуації потрібно робити. Коли в нас в Україні людина отримує травму, вона не знає, як діяти, і потрапляє до спеціалістів, які у методах ранньої реабілітації також не дуже добре орієнтуються. Людина втрачає дуже багато цінного часу”.

Ідея створити філіал американського реабілітаційного центру тут в Ірпені належить двом подругам, колишнім спортсменкам. Ірина Ващук і Юлія Сташків у минулому легкоатлетки, обидві виступали за українську збірну, обидві вчились у США. Іра вийшла заміж за американця, Юля повернулася в Україну. Коли почалася війна, Ірина створила благодійний фонд «Revived Soldiers Ukraine» для допомоги українським пораненим, Юлія стала його представницею в Україні.

За час війни фонд пролікував у США 26 поранених вояків.

фонд пролікував у США 26 поранених вояків

Як каже Юлія Сташків, “Це все було за кошти, зібрані з благодійників в Америці, завдяки діаспорі». Причому жертводавцями виступають не тільки українці в Америці, але й американці, що не мають українського коріння. «Люди зацікавлені, вони знають про нашу ситуацію і хочуть нам допомогти. У нас є донори, які висилають чеки по 15, по 30 тисяч доларів”, – каже Юля.

Як вона розповіла, нещодавно вони з Іриною сіли й підрахували: утримання одного пацієнта в Лос-Анджелесі коштує $5000 на місяць, і це те саме, що й утримувати тут в Україні цілий реабілітаційний центр.

Юлія Сташків, представник фонду «Revived Soldiers Ukraine»
Юлія Сташків, представник фонду «Revived Soldiers Ukraine»

«Так виникла ідея відкрити реабілітаційний центр в Україні. Ми вирішили інвестувати в обладнання. І зараз просто копіюємо каліфорнійський “Next Step”. Усі тренажери, які є в Лос-Анджелесі, привозимо по можливості сюди”, – каже Юлія Сташків.

У філіалу американського “Next Step” уже з’явилося багато друзів в Україні. Ротарі Клуб у Львові підсобив з юридичною допомогою, харківські волонтери підшукали бухгалтера . Велогонщик Ярослав Попович подарував свій велотренажер, а футболіст Владислав Ващук обіцяє підключитися до кампанії збирання коштів.

Маємо створити умови, щоб лікувати поранених тут

“Наша мета, щоб сучасний реабілітаційний центр був тут, на території України, під Києвом. Бо враження таке, що нам допомагають усі з-за кордону, а ми самі собі не можемо допомогти. Маємо створити умови, щоб лікувати поранених тут, щоб не мусили возити їх кудись за океан”, – сказав Владислав Ващук «Голосу Америки».

Всі новини дня

Україна має міцну підтримку у світі – результати глобального опитування. Відео  

Громадська думка більшості у 28 країнах світу – на боці України та надання довготривалої допомоги, як економічної, так і військової. Навіть майже через рік після початку повномасштабної війни Росії увага світової спільноти досі прикута до подій в Україні.

Відправлення Україні танків Abrams забере "багато місяців" - Кірбі

Розвантаження американського танку Abrams 2-ї Моторизованої бригади США (Armored Brigade Combat Team у польському порті Гдиня для навчань НАТО Operation Atlantic Resolve, 3 грудня 2022. REUTERS/Kacper Pempel

Відправлення Україні американських танків Abrams "забере багато місяців", заявив речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі.

В ефірі телеканалу CNN у п'ятницю він сказав, що адміністрація Байдена "не гаятиме час" і працюватиме над навчанням українських сил та зміцнення ланцюгів постачання, щоб ЗСУ були якнайкраще готові для їхнього використання, коли вони зрештою прибудуть в Україну.

На запитання ведучої каналу про те, чи Кірбі вірить, що Київ отримає заявлену техніку до кінця 2023 року, він заявив: "Я не хочу надавати надто конкретну інформацію, тому що ми все ще розробляємо плани, але це забере багато місяців", - сказав Кірбі. А тим часом, за його словами, до України прибуде партія німецьких танків Leopard.

Американські медіа зазначають, що танки Abrams, які перебувають на службі армії США або зберігаються в армійських арсеналах, мають спеціальну "уранову броню" (uranium armour).

Як пише оглядач The Warzone, це - засекречена розробка, що містить збіднений уран (depleted uranium), й танки із такою бронею не експортуються навіть до найближчих союзників США.

Через Білому дому або доведеться переконати інші країни передати свої танки Києву, або "General Dynamics потрібно буде підготувати нову партію безуранових М1 - і це може забрати багато місяців, якщо не рік або більше".

Як пише MSN, американські танки збирають лише в одному місці – на державному заводі General Dynamics в Огайо. Цей завод може виробляти 12 танків на місяць, але, як повідомляється, лінія зараз заповнена новими замовленнями для Тайваню та Польщі.

Іншим варіантом може стати ремонт і переобладнання новими компонентами старіших версій Abrams, які містяться на складах у США, пише The Warzone.

Також нині в інтерв'ю Кірбі не підтвердив інформацію про те, чи розглядає президент США Джо Байден поїздку до Європи, зокрема, Польщі, у час річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, але сказав, що Байден залишається "у тісному контакті з президентом Зеленським - вони спілкуються досить часто".

"Я думаю, що президент [Байден], безумовно, у певний відповідний час захоче [поїхати] в Україну", - сказав він, додавши, що зараз про це не йдеться.

Росія продовжує ускладнювати доступ українського зерна на світові ринки - урядовці США

Розвантаження українських зернових з баржі в чорноморському порту Констанца, Румунія, 21 червня 2022 р. Румунія запрононувала свої портові можливості для експорту сільськогосподарської продукції з України, який далі ускладнює Росія. (AP Photo/Vadim Ghirda)

Україна не може допомогти бідним країнам через те, що Росія обстрілює сільськогосподарські райони та обмежує експорт зерна, заявила американська високопосадовиця.

Ерін Маккі, помічниця адміністратора по Європі та Євразії Агентства США з міжнародного розвитку заявила, що понад 120 кораблів з українським зерном не можуть покинути Одеський порт і звинуватила Росію у тому, що вона навмисно уповільнює перевірки, не випускаючи українське зерно на світові ринки.

На слуханнях у Конгресі Ерін Маккі заявила, що ситуація з харчовою безпекою у світі минулого року різко погіршилася через зміни клімату, конфлікти у багатьох країнах Африки, але також великою мірою через те, що Україна, один з найбільших виробників та експортерів зерна, не може повною мірою постачати зерно найбіднішим країнам світу.

«У 2022 році понад 205 мільйонів людей терміново потребували гуманітарної продовольчої допомоги, що на 8% більше ніж у 2021 році та на 89% більше порівняно з 2016 роком», – сказала Маккі під час слухань у Комітеті з питань міжнародних відносин Сенату США у четвер, 26 січня.

Маккі наголосила, що Росія, хоча і погодилася розблокувати український експорт завдяки Чорноморській зерновій ініціативі, навмисно уповільнює перевірки суден, що вивозять зерно з українських портів.

«Принаймні станом на вчора було 121 судно, яке чекало виходу з Одеського порту, і близько чотирьох-п’яти суден на день проходять повільну перевірку», – сказала Маккі і додала, що Чорноморська зернова ініціатива, про яку вдалося домовитися завдяки посередництву ООН і Туреччини, «надала деяке полегшення», але єдиним надійним способом, що дозволить Україні «продовжувати свій сільськогосподарський внесок у глобальну продовольчу безпеку, це – закінчення конфлікту».

Як наголосила на цьому ж слуханні заступниця державного секретаря з політичних справ Вікторія Нуланд, завдяки Чорноморській ініціативі минулого року вдалося «вивільнити близько 17 мільйонів тонн українського зерна».

«Попри це, український експорт впав приблизно на 30%, і існують ризики для посівної», – сказала Нуланд і додала, що завдяки фінансуванню, яке надав Конгрес минулого року та на нинішній рік, Державний департамент США «працює на всіх рівнях зі Всесвітньою продовольчою програмою, щоб пришвидшити постачання продовольства та добрив до країн, які зазвичай були б споживачами України».

Як повідомляє агентство Reuters, виробництво кукурудзи та пшениці в Україні в 2023 році впаде другий рік поспіль через вплив війни. Як сказав агентству очільник Української зернової асоціації (УГА) Микола Горбачов, фермери скорочують посіви зернових через обстріли, скорочення доступу до елеваторів та вивозу зернових. За прогнозами представника українських виробників, врожай кукурудзи та пшениці не перевищить 18 мільйонів і 16 мільйонів тонн відповідно, заявив Горбачов у кулуарах Паризької зернової конференції Argus Media.

За даними Міністерства аграрної політики за станом на початок 2023-го року, Україна експортувала майже 23,6 мільйона тонн зерна в сезоні 2022/23 років, у порівнянні з 33,5 мільйона тонн, експортованих на тому ж етапі попереднього сезону.

Завдяки розблокуванню українських портів після майже шестимісячної блокади, спричиненої російським вторгненням, Україні вдалося вивезти близько 8,6 млн тонн пшениці, 13,3 млн тонн кукурудзи і близько 1,7 млн тонн ячменю, повідомляє Reuters.

В статті використано матеріал Reuters

Немає жодних ознак припинення війни в Україні до річниці вторгнення - Білий дім

Після російської атаки у зруйнованому будинку під Києвом, 26 січня 2023. AP Photo/Roman Hrytsyna

На 11-му місяці війни Росії проти України немає жодних ознак її припинення. Про це сьогодні під час брифінгу для преси сказав Джон Кірбі, координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США.

Відповідаючи на питання, чи буде у графіку президента США якимось чином відображена “річниця війни”, Кірбі сказав: “Дуже ймовірно, що коли настане 24 лютого, Україна все ще боротиметься за своє життя та незалежність”. Посадовець наголосив, що Сполучені Штати і надалі будуть світовим лідером у підтримці України та продовжуватимуть заохочувати до цього міжнародну спільноту.

Щодо нових запитів з України стосовно озброєння, а саме винищувачів, Джон Кірбі додав: “Не дивно, що українці просять надати винищувачі, а саме F-16, це не новий запит... Вони очевидно хочуть мати стільки можливостей, скільки можливо. Скажу лише, що ми постійно обговорюємо, розмови з українцями відбуваються майже щодня - про їхні потреби".

Також посадовець наголосив, що США і надалі надаватимуть підтримку Україні, наскільки це тільки можливо. Як і раніше, будуть надаватися системи озброєння, а також фінансова допомога. "Робитимемо все можливе, щоб переконатися, що вони зможуть досягти успіху на полі бою, та, якщо і коли настане можливість перемовин, президент Зеленський міг мати сильну позицію за столом”.

Росія порушує "основоположні принципи" захисту прав дітей в Україні - ООН

Діти війни в Україні. Архівне фото. (AP Photo/Vadim Ghirda)

Росія порушує "основоположні принципи" захисту прав дітей під час війни, видаючи українським дітям російські паспорти та віддаючи їх на усиновлення, заявив верховний комісар Управління ООН у справах біженців (УВКБ) Філіппо Гранді.

"В умовах війни не можна визначити, чи є у дітей сім'ї чи опікуни. І тому, поки це не буде з'ясовано, не можна надати їм інше громадянство або віддати на усиновлення їх іншою сім'єю. Це те, що відбувається в Росії, і цього не повинно бути", – цитує Гранді CNN, який нещодавно повернувся після шестиденного візиту з України.

У повідомленні УВКБ за результатами візиту до України йдеться, що ООН "разом з іншими міжнародними партнерами шукатиме подальшого доступу до них і виступатиме за рішення в їхніх інтересах, зокрема возз’єднання сім'ї". Гранді підкреслив, що в ситуації конфлікту надання громадянства та відкриття шляхів для офіційного усиновлення дітей порушує міжнародні норми та практику.

Через обмеження доступу у Росії Гранді сказав, що неможливо визначити кількість українських дітей, які отримали паспорти або передані на усиновлення: "Ми постійно шукаємо доступ, і доступ був досить рідкісним, спорадичним і не безперешкодним".

Після зустрічі з Гранді у середу президент України Володимир Зеленський, як повідомляє Офіс президента, порушив тему "масового злочинного вивезення державою-агресором українських дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" і закликав створити "спільно з ООН механізм припинення незаконної передачі українських дітей у російські сім'ї та повернення їх на Батьківщину".

Росія відкидає звинувачення у викраденні українських дітей.

Більше

XS
SM
MD
LG