Спеціальні потреби

Актуально

Аль-Башир обіцяв допомогу, навіть якщо південь Судану обере незалежність

Президент Судану аль-Башир відвідує південний регіон країни

Президент Судану Омар аль-Башир заявив, що він готовий допомогти південному Судану, якщо на референдумі в неділю його мешканці проголосують за незалежність.

В ході рідкісного візиту до адміністративного центру південного регіону Джуба у вівторок, аль-Башир сказав, що його уряд хоче об’єднаного Судану, але, за його словами, «святкуватиме», якщо південь вирішить відокремитись.

Він також заявив, що між північним і південним Суданом існують єдині у своєму роді зв’язки, і що Хартум готовий надати півдню будь-яку технічну чи матеріальну допомогу, якщо буде така потреба.

Аль-Башир повторно давав зрозуміти, що він погодиться на незалежність південного Судану. Протягом місяців він та інші офіційні особи правлячої в Судані партії надсилали неоднозначні сигнали щодо цього.

У планованому на неділю референдумі буде запитання про незалежність негритянського півдня від переважно арабської півночі країни. Організатори референдуму заявили в понеділок, що вони на «100 відсотків готові» до проведення голосування. Вони сказали, що майже чотири мільйони людей – тобто приблизно половина населення півдня Судану – зареєструвалися як виборці.

Високопоставлений службовець комісії з проведення референдуму заявив, що голосування відбудеться, не зважаючи на відсутність фінансування з боку уряду президента аль-Башира.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG