Спеціальні потреби

На кордоні між Суданом і Південним Суданом сталася збройна сутичка


Південний Судан звинувачує Судан у тому, що він уже другий день поспіль веде повітряні рейди на багату на нафту територію вздовж спірного кордону. День раніше сталася рідкісна пряма сутичка між збройними силами обох країн.

Міністр інформації Південного Судану Гідеон Гатпан заявив, що у вівторок вранці літаки-винищувачі Судану скинули щонайменше дві бомби на родовище нафти у південному штаті Юніті.

День раніше обидві сторони звинуватили одна одну, що їх солдати пересікли погано позначений кордон, що відокремлює обидві країни. Обидві сторони заявили, що вони захищали себе і після збройної сутички повідомили про свою перемогу. Кількість жертв невідома.

Після сутичок у понеділок президент Судану Омар аль-Башир повідомив, що він відстрочує заплановану на третє квітня зустріч з президентом Південного Судану Салвою Киїром, на якій мали обговорюватись суперечки щодо кордону і прибутки з нафти.

Тимчасом генеральний секретар ООН Бан Гі Мун висловив «глибоке занепокоєння» з приводу прикордонних сутичок і закликав обидві сторони «мирно врегулювати відмінності у поглядах».

XS
SM
MD
LG