Спеціальні потреби

Південний Судан став 193-ім членом Організації Об’єднаних Націй


Південний Судан став 193-ім членом Організації Об’єднаних Націй

Національний прапор новоствореного незалежного Південного Судану підняли біля будівлі Організації Об’єднаних Націй. Південний Судан став 193-им членом ООН.

Представник США в ООН Сюзан Райс заявила, що Південний Судан після тяжких страждань, які випали на долю його людей, зайняв належне йому місце в об’єднанні суверенних націй.

Віце-президент Південного Судану Ріек Мачар дав присягу і пообіцяв, що його країна буде відповідальним членом міжнародної спільноти та слідуватиме законам міжнародного права.

Тим часом представник Судану в ООН пообіцяв, що Судан співпрацюватиме зі своїм південним сусідом в дусі солідарності та кооперації.

Найновіша країна світу, Південний Судан, проголосила свою незалежність у суботу, відколовшись від Судану. Кривава громадянська війна між цими двома нині вже суверенними державами тривала 21 рік, і завершилась у 2005-му році.

Сусідні країни досі дискутують щодо кордонів та виручки за продаж нафти. Представники Ефіопського уряду повідомили, що вони цього тижня почали розгортати війська на території спірного регіону Абіей. Рада Безпеки ООН нещодавно дала санкції на розгортання більше ніж чотиритисячного ефіопського військового контингенту для підтримання миру та моніторингу ситуації в спірному регіоні.

XS
SM
MD
LG