Актуально
Посли G7 "занепокоєні та розчаровані" темпами судової реформи в Україні

Посли країн "Великої сімки" продовжують із занепокоєнням спостерігати за процесом судової реформи в Україні. Вони розчаровані затримкою з добором кандидатів до Етичної ради Вищої ради правосуддя і закликають українських партнерів поквапитися з їх висуванням.
Таку заяву оприлюднила група послів G7 у Києві.
"Запропонований графік не відображає важливості та невідкладності цієї реформи. Посли продовжують закликати Раду суддів та всіх українських партнерів забезпечити швидке висування експертів до Етичної Ради ВРП", - мовиться в заяві послів.
Посли зазначають також, що стурбовані законопроєктом стосовно Конституційного суду.
"Реформа Конституційного суду повинна забезпечити прозорий, конкурентний відбір нових суддів КСУ і гарантувати тимчасове збільшення вимог до голосування, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії", - твіттують посли G7.
Як наголошується в заяві, "Усебічна судова реформа залишається найважливішим пріоритетом для G7 як така, що має вирішальне значення для успіху всіх реформ в Україні та виконання вимог українського народу".
Тиждень тому, 16 вересня, на зволікання з впровадженням судової реформи в Україні вказав Державний департамент США.
14 липня Верховна Рада ухвалила закон, який передбачав перезавантаження Вищої ради правосуддя і був високо оцінений міжнародною спільнотою як шанс для реальної судової реформи в Україні.
Міжнародні партнери вже номінували своїх експертів до Етичної ради, яка перевірятиме на доброчесність суддів ВРП. Натомість Рада суддів України на засіданні 13 вересня не змогла визначитись зі своїми кандидатами до Етичної ради, чим фактично заблокувала реформу.
Дивіться також: Протидія Північному потоку-2, титан з України, нові санкції проти РФ: головне про поправки до проекту оборонного бюджету США на 2022
Всі новини дня
Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».
- Голос Америки
Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України
- Голос Америки
Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.
Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.
США та ЄС узгодили заходи в сфері торгівлі, щоб долати кризи, спричинені війною Росії проти України

Сполучені Штати та Європейський Союз домовились про тісну співпрацю з подолання економічних наслідків, до яких призвела війна Росії проти України. В заяві виданій в понеділок, за результатами перемовин посадовців США та ЄС, що відбулись в паризькому університеті Париж-Сакле, йдеться, зокрема про необхідність подолати збої в постачанні продовольства, які виникли через російську агресію в Україні.
Війна Росії проти України призвела до блокування поставок зерна та інших сільськогосподарських товарів, що спричинило різке зростання цін на аграрні товари в світі.
Головний представник ЄС з питань торгівлі Вадіс Домбровскіс заявив, що союзники також домовились використовувати такі міжнародні майданчики як заплановане на червні засідання Світової організації торгівлі, щоб протистояти таким обмеженням, пише Reuters.
Серед інших оголошених ініціатив - співпраця з налагодження роботи каналів постачання, експортних обмежень, безпеки нових технологій, цифрової інфраструктури, тощо, йдеться в заяві лідерів США та ЄС щодо засідання.
Facebook Forum