Спеціальні потреби

США: Клінтон і Трамп стали переможцями «супервівторка»


Дональд Трамп і Гілларі Клінтон

Кандидати в президенти США від демократів і республіканців офіційно будуть висунені на партійних з’їздах у липні. Президентські вибори відбудуться 8 листопада.

Демократ Гілларі Клінтон і республіканець Дональд Трамп зміцнили свої лідерські позиції в президентських передвиборних перегонах за підсумками голосування в «супервівторок», здобувши перемогу в низці ключових штатах і залишивши своїх суперників далеко позаду.

Екс-держсекретаря США підтримали демократи в шести південних штатах - Теннессі, Алабамі, Джорджії, Арканзасі, Вірджинії і Техасі, а також в північно-східному Массачусетсі.

Сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс здобув перемоги в чотирьох - в своєму рідному Вермонті, Оклагомі, Міннесоті та Колорадо.

Мільярдер Дональд Трамп переміг в Джорджії, Алабамі, Массачусетсі, Вірджинії, Вермонті, Теннессі і Арканзасі, ще більш зміцнивши свій статус лідера в змаганні за номінацію від Республіканської партії.

Сенатор Тед Круз продемонстрував, що його кандидатура зберігає певну силу. Він зумів обійти Трампа в своєму рідному Техасі, в Оклагомі і в Алясці.

Сенатор Марк Рубіо здобув тільки одну перемогу – на кокусах в штаті Міннесота.

Виступаючи перед виборцями після оголошення підсумків голосування, Трамп заявив, що він упевнений, що зможе подолати внутрішньопартійні розбіжності після закінчення попередніх партійних виборів.

На зустрічі з виборцями у Флориді ввечері першого березня Клінтон підкреслила, що її робота ще не закінчена:

«Ми будемо боротися за кожен голос, ми потребуємо того, щоб ви продовжували вашу волонтерську роботу - все, що ви можете зробити, ваші розмови з друзями та сусідами - тому що ця країна належить усім нам, а не тільки тим, хто на самому верху».

Кандидати в президенти США від демократів і республіканців офіційно будуть висунені на партійних з’їздах у липні.

Кульмінацією передвиборних перегонів стануть листопадові загальні вибори, в ході яких стане ясно, хто змінить на посаді президента Обаму, термін якого закінчується в січні 2017 року, і стане 45 президентом Сполучених Штатів Америки.

Дивіться також: "Джавеліни" треба давати саме у мирний час - екс-головна Пентагону по Україні, Росії


XS
SM
MD
LG