Спеціальні потреби

Елейна Кейґен зустрічається з провідними американськими сенаторами


Елейна Кейґен, яку президент Обама запропонував на посаду судді в дев’ятичленному Верховному суді Сполучених Штатів, у середу мала ряд зустрічей з провідними американськими сенаторами.

Пані Кейґен, яка поки що займає посаду представника Сполучених Штатів у справах, що їх розглядає Верховний суд, розпочала зустрічі з розмов з лідером демократичної більшості Сенату Гаррі Рідом. Вона також зустрілася з лідером республіканської меншості Мітчем Макконнелом та членами сенатського комітету з юридичних питань.

Сенатський комітет є тим органом, який проводить слухання в справі кандидатів, після чого надсилає свою рекомендацію повному складу Сенату.

Кейґен має чималий досвід в юридичних питаннях та в діяльності уряду, але, на відміну від нинішніх суддів Верховного суду, ніколи не була суддею.

Республіканські законодавці вже обіцяли, що будуть вимогливими в ході слухань і питатимуть її про відсутність досвіду на посаді судді.

Висуваючи кандидатуру Кейґен на посаду судді Верховного суду в понеділок, президент Обама охарактеризував її як «новаторського лідера», кажучи, що вона є уособленням цієї самої «досконалості, незалежності, чесності та захоплення правом», як і суддя Джон Пол Стівенс, який подає у відставку, і якого вона має замінити після затвердження Сенатом.

Елейна Кейґен, якій 50 років, колишній декан юридичного факультету Гарвардського університету. Якщо Сенат схвалить її кандидатуру на посаду судді у Верховному суді – посаду на все життя – вона буде четвертою жінкою-суддею, після нинішньої судді Рут Бейдер Ґінсбурґ і Соні Сотомайор і Сандри Дей О’Коннор, яка недавно пішла на пенсію.

Новий суддя у Верховному суді, за всіма ознаками, не змінить ідеологічного балансу цієї гілки влади, в якій у нинішній час перевагу має п’ятичленна, здебільшого консервативна, більшість. Суддя Стівенс часто підтримував ліберальне крило колегії ВС.

Суддя Стівенс відходить на пенсію наприкінці нинішньої сесії, тобто, можливо, навіть уже в червні. Йому 90 років і він є найстарішим суддею і найдовше перебуває на посаді у Верховному суді. Його кандидатуру висунув у 1975 році президент-республіканець Джеральд Форд.

XS
SM
MD
LG