Спеціальні потреби

Правозахисники: сирійські війська штурмують місто Дума


Антиурядові протести в Сирії

За повідомленнями сирійських правозахисників, урядові сили безпеки штурмували передмістя столиці, яке є одним з центрів 10-місячних протестів проти президента Башара аль-Асада.

Базована у Лондоні правозахисна організація Syrian Observatory for Human Rights повідомляє, що велика кількість військовослужбовців в’їхала в місто Дума у четвер вранці. У суботу, правозахисники повідомляли, що загони повстанців, що складалися з дезертирів з армії, вели бої з урядовими військами, в результаті яких повстанці захопили Думу.

Втім, Ліга арабських держав заявила, що виведення спостерігачів Ради співробітництва арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ) зі складу наглядової місії ЛАД у Сирії не перешкоджатиме її роботі в тій країні.

Представник ЛАД сказав, що через тиждень в Сирію прибудуть 10 мавританців, 10 палестинців і шестеро єгиптян. Вони замінять тих спостерігачів від країн РСАДПЗ, уряди яких висловили переконання, що «кровопролиття і вбивство невинних людей продовжуватиметься» у Сирії.

Останнім часом, РСАДПЗ виступає на підтримку міжнародних заходів проти Сирії, де проурядові сили далі нападають на мирних протестувальників і ведуть криваві бої з дезертирами зі сирійської армії.

Проте Росія заявила, що вона не підтримуватиме застосування жодних міжнародних заходів проти Сирії, які включатимуть санкції чи військове втручання.

XS
SM
MD
LG