Спеціальні потреби

Масове вбивство в сирійському Гомсі


За повідомленнями сирійських активістів, у місті Гомс, яке є центром народних виступів проти режиму президента Башара аль-Асада, знайдено тіла 47 вбитих жінок і дітей.

У повідомленнях зазначається, що на деяких тілах видні сліди знущань і, що деяких жінок було зґвалтовано. Активісти покладають відповідальність за масове вбивство на проурядові сили.

Влада Сирії підтверджує повідомлення про загибель мешканців Гомса, проте звинувачує «озброєних терористів» у скоєнні вбивств.

Повідомлення про ймовірні звірства надходять саме в той час, як міністри закордонних справ країн-членів Ради Безпеки ООН готуються до зустрічі у Нью-Йорку після провалу мирної місії в Сирії посланця ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннана.

Зустріч скликала Великобританія для обговорення становища на Близькому Сході через рік після спалаху «Арабської весни». Проте дипломати сподіваються, що на першому місці у порядку денному наради стоятиме питання насильства в Сирії.

Залишаючи Сирію у неділю, посланець Аннан заявив, що досягти згоди задля припинення кровопролиття в Сирії буде дуже важко. Проте він висловився з «оптимізмом» щодо його переговорів з президентом Асадом. Колишній генеральний секретар ООН сказав, що він закликав сирійський уряд негайного покласти край насильству.

За приблизними підрахунками ООН, з часу спалаху насильства в Сирії рік тому, загинуло сім з половиною тисяч людей.

XS
SM
MD
LG