Спеціальні потреби

ООН: існують сильні підозри, що сирійські повстанці застосували хімічну зброю


Представниця незалежної комісії ООН, яка розслідує можливі порушення прав людини в Сирії, заявила, що є «сильні підозри», що це повстанці, які виступають проти президента Башара аль-Асада, застосували хімічну зброю.

Карла дель Понте заявила в неділю швейцарському телебаченню, що, згідно із свідченнями жертв і лікарів, це повстанці опозиційних сил застосували газ сарин.

Вона сказала, що слідчі ще не отримали доказів і попередила, що слідство ще далеке від завершення. Вона також не подала подробиць, коли і де, можливо, була застосована хімічна зброя.

Пані дель Понте є комісаром Незалежної міжнародної слідчої комісії щодо Сирії. Це окремий орган від місії для ознайомлення з фактами, що її призначив генеральний секретар Пан Гі Мун, якій дотепер не дозволено працювати на території Сирії для пошуків доказів можливого використання хімічної зброї.

Як сирійський уряд, так і опозиція звинувачують один одного у застосуванні хімічної зброї. Британські, французькі та ізраїльські офіційній особи вже раніше звинуватили уряд президента Башара аль-Асада в застосуванні хімічної зброї проти повстанців.

Дель Понте сказала, що очолена нею комісія поки що не бачила доказів застосування хімічної зброї урядовими силами, але що слідство продовжується.

Відео

Особливі різдвяні вітрини Нью-Йорка 2020. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00
XS
SM
MD
LG