Спеціальні потреби

Ліга арабських держав обмірковує становище в Сирії


У Каїрі міністри закордонних справ Ліги арабських держав обмірковують ситуацію в Сирії. Це відбувається після створення нової коаліції, до якої ввійшли угруповання, що намагаються усунути від влади президента Башара аль-Асада.

Генеральний секретар Ліги арабських держав Набіль-аль-Арабі мав раніше переговори з міжнародним посланником ООН Лахдаром Брагімі.

У неділю сирійські опозиційні угруповання обрали поміркованих поглядів духівника Маата аль-Хатіба головою коаліції. Вони також обрали бізнесмена Ріада Сейфа та відому жіночу активістку Сугейру аль-Атасі віце-президентами нового органу.

Представники сил, які виступають проти аль-Асада, докладали чималих зусиль для досягнення єдності, перебуваючи під тиском з боку американських дипломатів і офіційних осіб з Катару.

У неділю ввечері Державний департамент США оприлюднив заяву, в якій сказав, що підтримуватиме об’єднану опозицію, яка докладає зусиль «для покладення краю кривавому правлінню Асада» і створення мирного, демократичного майбутнього в Сирії.

Водносас представники опозиції заявили, що вони не вестимуть діалогу з урядом президента Асада.

У понеділок в Сирії продовжувалось насильство. Сирійський літак атакував місто неподалік кордону з Туреччино, яке перебуває під контролем повстанців.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG