Спеціальні потреби

Доставка гуманітарної допомоги в Сирії натрапила на перешкоди


Сирійські біженці

Доставка гуманітарної допомоги в Сирії натрапила на перешкоди.

Попри перемир’я, армія та повстанці країни поки що не дають зеленого світла для перевезення гуманітарного вантажу до Алеппо

Посадовці ООН заявили, що станом на 15 вересня, гуманітарні конвої готові в будь-який час направитися до північносирійського міста Алеппо та в інші регіони країни, де люди гостро потребують допомоги, але не в змозі рухатися, позаяк поки що не мають на це дозволу від сирійського уряду.

Спеціальний посланець Ян Еґеланд заявив журналістам у Женеві, мовляв має надію, що поставки до Алеппо можуть бути зроблені бодай цієї п’ятниці.

«Наше прохання до добре нагодованих і дорослих чоловіків просте. Чи не могли б ви, будь ласка, припинити ставити політичні, бюрократичні і процедурні перешкоди на шляху відважних співробітників гуманітарних організацій, які готові й здатні прийти на допомогу жінкам, дітям, та пораненому мирному населенню, яке перебуває в оточенні, а часом ще й на територіях, що обстрілюються?», – обурився він.

Гуманітарна допомога є частиною угоди щодо припинення вогню, яка була укладена за посередництва Сполучених Штатів і Росії, і набрала чинності в понеділок.

Водночас, Еґеланд відзначив, що на щастя режим припинення бойових дій великою мірою дотримується.

«Кількість вбивств значно скоротилося, – підкреслив спеціальний посланець. – Можна говорити про те, що були зупинені також напади на школи та лікарні».

Ще один посланець ООН у Сирії Стеффан де Містура заявив, що угода про припинення вогню потенційно може змінити ситуацію в сирійській війні, яка триває ось уже шостий рік. Він також висловив розчарування тим, як затягувся процес доставки гуманітарної допомоги.

Дивіться також: Західні експерти стурбовані станом свободи слова та вільних медіа в Україні

XS
SM
MD
LG