Спеціальні потреби

Єгипетський президент засудив дії влади Сирії


Під час виступу у четвер у Тегерані новообраний президент Єгипту Мухаммед Мурсі назвав уряд у Дамаску репресивним, і закликав до переходу Сирії до демократичної системи управління.

Промовляючи до учасників саміту Руху неприєднання в Ірані, який є одним з небагатьох союзників Тегерана, Мурсі сказав, що «кровопролиття у Сирії є відповідальністю нас усіх».

Єгипетський президент заявив, що світова спільнота має «моральний обов’язок» виступити на підтримку Сирії у її боротьбі «з репресивним режимом, який втратив свою легітимність» і, що кровопролиття буде припинено тільки внаслідок «ефективного втручання» із-зовні.

Мурсі, який загально вважається поміркованим ісламістом, назвав конфлікт у Сирії продовженням хвилі революцій, які прокотилися регіоном.

Його окреслення подій у Сирії значно відрізняється від заяв Тегерана та Дамаска, які твердять, що на відміну від Арабської весни, участь у сирійському повстанні беруть переважно підтримувані закордонними силами «терористи», які діють в інтересах США та країн регіону.

Під час виступу Мухаммеда Мурсі делегація Сирії залишила засідання саміту на знак протесту проти заяв єгипетського президента.
XS
SM
MD
LG