Спеціальні потреби

Справу ядерної програми Сирії розгляне Рада Безпеки ООН


Супутниковий знімок сирійського ядерного об’єкту

Міжнародне агентство з атомної енергії вирішило передати на розгляд Ради Безпеки ООН справу таємного будівництва Сирією ядерного реактора, за що до неї можуть бути застосовані штрафні санкції.

Рада керуючих МАГАТЕ піддала критиці Сирію за те, що вона протягом трьох років не реагує на вимоги слідчих, які хочуть відвідати і зібрати інформацію про комплекс Даїр аль-Зор, що був знищений Ізраїлем у 2007 році. Рішення підтримало 17 країн, проти голосувало сім.

У повідомленнях американської розвідки говориться, що це був незакінчений, північнокорейського зразка реактор для виготовлення плутонію для ядерної зброї.

Представник Білого дому Джей Карні високо оцінив рішення МАГАТЕ про передачу справи на розгляд Ради Безпеки ООН. Він сказав, що сирійська установка не мала «очевидного законного цивільного застосування».

Неясно, що буде далі. Китай і Росія є серед тих країн, які голосували проти передачі справи Раді Безпеки ООН, де обидві країни мають право вето. Росія, багаторічний союзник і постачальник зброї Сирії, заявила, що докази проти цього були гіпотетичні і недостатні.

XS
SM
MD
LG