Спеціальні потреби

Посланник ООН говорить про можливість загострення конфлікту в Сирії


Стеффан де Містура

Спеціальний посланник ООН з питань Сирії Стеффан де Містура розпочав у понеділок новий раунд переговорів у Женеві. Він попередив, що альтернативою переговорам є повернення «до навіть гіршої війни, яку ми мали дотепер».

У зверненні ще до зустрічі з делегацією сирійського уряду, де Містура сказав, що від сирійського народу залежить його майбутнє та що ООН мусить допомогти сирійцям.

Він сказав, що план передбачає непрямі переговори з кожною із сторін протягом приблизно десяти днів, а тоді, після перерви, скликання наступного раунду переговорів, які розпочнуться на початку квітня, і опісля ще один раунд переговорів. Посланник ООН сказав, що, на його думку, цей процес повинен принести щонайменше дорожню карту до миру.

Він також підкреслив потребу збереження припинення вогню і збільшення доступу для гуманітарнгої допомоги, яка втримується вже понад два тижні.

Серйозним питанням залишається те, на що кожна із сторін готова погодитись, щоб припинити бойові дії, в результаті яких у Сирії загинуло уже понад чверть мільйона людей і мільйони були змушені покинути свої домівки.

Дивіться також: На стереотипи українців щодо кримських татар вплинули російські історики - документаліст

XS
SM
MD
LG