Спеціальні потреби

Росія піддає критиці ЄС з приводу постачання зброї сирійській опозиції

  • Голос Америки

Росія піддала критиці рішення Європейського Союзу щодо змін до ембарго на постачання зброї сирійській опозиції, кажучи, що цей крок завдасть шкоди зусиллям влаштувати мирну конференцію, метою якої є покласти край насильству в країні.

У понеділок ЄС погодився втримати санкції проти сирійського уряду президента Башара аль-Асада, але дозволити постачання зброї головній опозиційній Сиріййській національній коаліції.

За повідомленням ІТАР-ТАРС, заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков сказав у вівторок, що це рішення завдає безпосередньої шкоди перспективам мирних переговорів, які Росія і Сполучені Штати запропонували провести наступного місяця. Рябков також заявив репортерам, що його країна постачить Сирії модерні ракети земля-повітря, щоб запобігти будь-якому іноземному втручанню. За його словами, Москва надішле Сирії установки протиповітряної оборони S-300 у рамках контракту, який було підписано ще кілька років тому.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров і державний секретар США Джон Керрі заявили в понеділок після зустрічі в Парижі для обговорення мирного плану, що вони сповнені надії, незважаючи на проблеми, перед якими вони опинилися, щоб об’єднати міжнародні зусилля. Він також додав, що Росія і США зроблять усе можливе, щоб ініціатива була успішною.

Європейський Союз заявив, що він зробить оцінку стану пропонованих переговорів та проведе консультації з генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном перед тим, як буде надіслано зброю. Рішення в цій справі буде зроблено ще до першого серпня.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG