Спеціальні потреби

До Сирії прибула група експертів ООН з хімічної зброї


У неділю в Дамаск прибула група інспекторів ООН, яка займатиметься розслідуванням випадків можливого застосування хімічної зброї під час громадянської війни в Сирії.

Група у складі 20 осіб не спілкувалася із журналістами, прибувши до готелю в сирійській столиці. Їх місія триватиме два тижні.

Група намагатиметься дати відповідь на питання про те, чи використовувалася хімічна зброя, у тому числі зарин та інші токсичні речовини нервово-паралітичної дії. Якщо буде встановлено, що зброя таки використовувалося, інспекторам слід визначити, ким вона використовувалася.

Прибуття групи, очолюваної шведським експертом Аке Сельстремом, неодноразово відкладалося з початку квітня, поки сторони домовлялися про те, до яких об’єктів Дамаск надасть експертам доступ.

Місія розслідуватиме ймовірне застосування хімічної зброї в трьох місцях на території Сирії, у тому числі в одному з передмість - Хан аль-Ассал - у березні цього року. Уряд Асада і бойовики звинувачують один одного у використанні зброї в цьому районі.

Хан аль-Ассал знаходиться під контролем бойовиків, і противники Асада обіцяли забезпечити інспекторам повний доступ. Інші місця поки що не названі.

Сирійський уряд і воюючі проти нього бойовики звинувачують один одного у застосуванні хімічної зброї у цьому конфлікті, з початку якого в країні загинули вже 100 тисяч осіб.
XS
SM
MD
LG