Спеціальні потреби

Росія і Франція закликають Сирію передати хімічну зброю під міжнародний контроль


Сергій Лавров
Росія і Франція опрацьовують окремі плани щодо передачі сирійської хімічної зброї під контроль міжнародного співтовариства після виникнення такої ідея, як можливий засіб для приборкання загрози хімічних нападів у громадянській війні в країні та уникнення можливого військового удару США.

У вівторок міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров повідомив, що російські посадовці, разом з Сирією, опрацьовують «конкретний» план і мають намір у найближому майбутньому представити свою пропозицію іншим країнам.

Президент Обама назвав план Росії передати запаси хімічної зброї Сирії під міжнародний контроль потенційним проривом, проте наголосив, що така ініціатива стала результатом погрози застосування військової операції проти Сирії.

У Парижі міністр закордонних справ Лоран Фабіус заявив, що Франція готова запропонувати резолюцію в Раді Безпеки ООН, в якій міститься заклик до Сирії розкрити інформацію про свою програму хімічної зброї і передати її міжнародній спільноті для знищення. Фабіус зазначив, що пропозиція передбачає «серйозні» наслідки в разі невиконання Сирією умов резолюції.

Досі, Раді Безпеки не вдалося досягти погодженості щодо санкцій проти Сирії, оскільки Росія і Китай використовували своє право вето і заблокували три попередні резолюції проти уряду президента Башара аль-Асада.

У вівторок президент Обама проведе низку зустрічей із законодавцями на Капітолійському пагорбі з метою заручитися їх підтримкою резолюції щодо військової операції США проти Сирії у відповідь на використання нею хімічної зброї проти власного народу. Президент виступить у вівторок увечері з промовою до американського народу, в якій накреслить свою позицію.
XS
SM
MD
LG