Спеціальні потреби

Росія: влада Сирії передала нові докази про використання хімзброї повстанцями

  • Голос Америки

Сергій Рябков
Росія заявила, що отримала від сирійської влади нові докази, що свідчать про те, що за серпневою хімічною атакою під Дамаском стоять сирійські повстанці, і звинуватила в упередженості інспекторів ООН, які розслідували її обставини.

Російські інформаційні агентства повідомляють, що заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков заявив, що матеріальні докази були передані Росії. У вівторок він провів зустріч у Дамаску з міністром закордонних справ Сирії Валідом Муаллемом і у середу зустрічається з президентом Башаром Асадом.

Рябков висловив розчарування Росії висновками інспекторів ООН, які працювали в Сирії, оскільки, за його словами вони мають політизований і упереджений характер. «Нас розчаровує, м'яко кажучи, той підхід, який у свою чергу був проявлений з боку секретаріату ООН та інспекторів ООН, що знаходилися в Сирії, які селективно і в неповному обсязі, без урахування обставин, на які ми багаторазово вказували, підготували доповідь без збору матеріалів за трьома іншими епізодами, до чого їх настійно закликала сирійська сторона, і до чого ми їх закликали», - сказав Рябков.

Доповідь групи інспекторів ООН, опублікована в понеділок, підтвердила, що в атаці 21 серпня використовувався зарин. Разом з тим, автори доповіді утрималися від того, щоб говорити про те, хто несе відповідальність за атаку.

Вашингтон і його західні союзники звинувачують сирійські сили у скоєнні нападу з використанням отруйного газу і кажуть, що доповідь інспекторів ООН явно вказує на те, що саме сирійський уряд, а не повстанці - як твердить Росія, - стоїть за атакою.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у вівторок заявив, що без аналізу свідчень, отриманих з інших джерел, проведене розслідування не можна вважати повним. Він також закликав до розслідування повідомлень про застосування хімічної зброї після 21 серпня.
XS
SM
MD
LG