Спеціальні потреби

Асад не проти перевірок сирійських хімічних об'єктів


Президент Сирії Башар аль-Асад заявив, що він не виступає проти приїзду міжнародних інспекторів з хімічної зброї для перевірки об'єктів, на яких Сирія виготовляє і зберігає свої арсенали зброї масового знищення.

В інтерв'ю китайському державному телеканалу CCTV Асад заявив, що єдиною проблемою є забезпечення безпеки при допуску на ці об'єкти. За його словами, загрозу можуть представляти «терористи», які мають намір перешкодити роботі експертів, щоб звинуватити уряд у порушенні угоди про їх допуск.

«Терориста» сирійські офіційні особи називають повстанців, які вже два з половиною роки домагаються усунення Асада від влади.

Президент визнав, що Сирія має «великі» запаси хімічної зброї, які накопичувалися десятиліттями, але запевнив, що вони знаходяться під повним контролем уряду.

Сирійський уряд неодноразово звинувачував повстанців у використанні хімічної зброї, включаючи серпневу атаку під Дамаском, яка спричинила численні жертви.

Цю атаку засудило світове співтовариство, а США, Франція і Великобританія заявили, що наявні свідчення вказують на те, що за нею стоять урядові сили.

Сирія публічно погодилася позбутися усіх запасів своєї хімічної зброї до середини наступного року.
XS
SM
MD
LG