Спеціальні потреби

ООН: в Лівані знайшло притулок мільйон сирійських біженців


Вакцинація сирійської дівчинки у центрі для біженців у Лівані
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців повідомило, що на території Лівану знайшло притулок понад мільйон сирійських біженців, які втекли з країни з приводу трирічного громадянського конфлікту.

У повідомленні сказано, що в четвер досягнуто «нищівного рекордного рівня», і що Ліван має проблеми з наданням притулку новим біженцям. Все населення Лівану нараховує приблизно шість мільйонів.

Верховний комісар ООН з питань біженців Антоніо Ґуттерес назвав кризу «приголомшливою» і додав, що Лівану потрібна допомога, щоб він міг забезпечити біженців найнеобхіднішими послугами.

Цього року ООН попросила асигнувати понад чотири мільярди доларів на допомогу сирійським біженцям у регіоні, з цього майже половину для Лівану. Як повідомлено, дотепер отримано приблизно 13 відсотків цієї суми.

За оцінками Світового банку, сирійська криза завдала шкоди ліванській економіці. Торік ці збитки в економіці досягли приблизно два з половиною мільярда доларів.

Кількість біженців із Сирії збільшується у зв’язку з продовженням боїв і неспроможністю міжнародних посередників досягти реального поступу на шляху до мирного врегулювання.
XS
SM
MD
LG