Спеціальні потреби

Реформована система охорони здоров’я в Україні буде схожа на канадську - посол


Уляна Супрун, Міністерство охорони здоров'я України

Міжнародна спільнота підтримала реформування системи охорони здоров’я в Україні, закріплене у відповідному законопроекті, що уможливлює фінансування реформи, схваленому Верховною Радою в остаточному читанні в четвер.

Медична система на основі «єдиного платника, побудована навколо інтересів пацієнтів, фінансована з загальнодержавних податків, наближує Україну до таких систем, як в Канаді, які покращують громадське здоров’я», - написав у Twitter посол Канади в Україні Роман Ващук, коментуючи результати голосування.

Посольство США в Україні та посольство Італії наголосили на підтримці реформи з боку країн «Великої сімки».

«Як і в квітні, посли G7 підтверджують свою підтримку реформи охорони здоров’я і закликають парламент схвалити закон, що гарантуватиме якісну охорону здоров’я в Україні», - заявило посольство США у Twitter.

«Посли G7 підтверджують підтримку реформи охорони здоров’я, наголошуючи на спільній квітневій заяві, що закликає Раду прийняти це законодавство». – написав посол Італії в України Давіде Ла Чечіліа.

Реформа допоможе подолати корупцію, йдеться в квітневій заяві «Великої сімки»: «Ми переконані, що прийняття цього плану, який визначає державні гарантії для фінансування страхових медичних послуг та ліків через Національну службу здоров’я України є ознакою того, що Україна готова і віддана просуванню вперед на шляху життєво важливих реформ в охороні здоров’я та подоланні корупції».

Дивіться також: Чим Україні може допомогти Захід? Інтерв'ю з експертом Chatham House

Чим Україні може допомогти Захід? Інтерв'ю з експертом Chatham House. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:15 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG