Спеціальні потреби

Борис Тарасюк: Святкування Дня перемоги – хибна цінність


Борис Тарасюк

Після розпаду Радянського Союзу святкування Дня перемоги у традиційній формі – з парадами та гаслами радянського зразка, викликають неоднозначу реакцію у суспільстві. Своєю думкою щодо святкування з нами поділився голова комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк, який зараз перебуває у Вашингтоні.

Борис Тарасюк до американської столиці прибув на запрошення Інституту Брукінгса для участі у конференції «Тристоронній процес: Вашингтон, Київ, Москва та доля ядерної зброї в Україні». В інтерв’ю «Голосу Америки» він заявив, що святкування Дня перемоги є свідченням того, що в українському суспільстві утвердилися хибні цінності та висновки:

«Якщо в усій демократичній Європі ніхто не святкує Дня перемоги, а святкують День примирення, то у нас досі святкують День перемоги. Більш того, вже дійшло до абсурду, коли в День перемоги починаються бійки. Бійки між прихильниками червоних прапорів, символіки Радянського Союзу і Комуністичної партії, і іншої частиною суспільства. Це - абсурд.

Абсурдом є також те, що частина лівих політиків досі не може примиритися з тими, хто воював також проти фашизму. Я маю на увазі ОУН-УПА. Це є ненормально, бо в усіх країнах Європи давно вже забули, що воювали один проти одного – в Іспанії, в Німеччині, у Франції. Лише в Україні досі, як і в усьому колишньому Радянському Союзі, святкують все ще перемогу. Перемогу над тими, до кого прагнуть звернутися по допомогу, перемогу над тими, хто в 6-7 разів краще живе, ніж ми. Це є збочення суспільної психології».

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG