Спеціальні потреби

Актуально

«Рух чаювання» у США набирає обертів

Учасники так званого «Руху чаювання» збираються в день виплати податків – 15 квітня – масово прибути у Вашингтон, щоб висловити своє незадоволення політикою адміністрації Обами. Цей сучасний рух надихнули минулі протести проти несправедливого оподаткування, передусім – так зване «Бостонське чаювання». 1773 року американські колоністи влаштували протест в Бостонській затоці проти накладених Великобританією податків. Крім протестів, сучасні «чайовники» також розраховують змінити розподіл сил в Конгресі завдяки виборам в листопаді.

Не рідко вони розлючені, майже завжди галасливі і вкрай незадоволені президентом Обамою.

Один з активістів «руху чаювання» Расті Ґрін виразив свій спротив кількома словами, якими охарактеризував своє тлумачення політики нинішньої адміністрації: «Соціалізм і тиранія, деспотизм, комунізм, приховане мусульманство!»

Також Расті вірить у мінімальне втручання уряду в життя громадян.

«Я вірю в максимум свободи, мінімум уряду. Уряд повинен контролюватись народом, а не народ контролюватись урядом. Думаю, саме це платформа Руху чаювання».

Інші активісти вірять, що це народний рух – звичайні люди висловлюють свою думку, яку іншим шляхом не хочуть чути.

Агент продажу нерухомості Сюзен Дуґан донедавна взагалі не бачила в собі політичного активіста:

«Думаю, це сталось в лютому минулого року із схваленням закону про стимулювання економіки. Я усвідомила, що цей величезний законопроект взагалі ніхто не читав. Він означав нові податки, глибші борги, але це не викликало заперечень Конгресу». Мене це вкрай розхвилювало.

І вона почала організовувати зібрання однодумців. Її група влилась у Рух чаювання. Сюзен каже, що організаційні моменти досить складні.

«Ми не маємо бюджету і не маємо грошей. Тому часто – як і цього разу – гроші на організацію зібрань надходять з мого банківського рахунку».

«Чаювальникам» не подобаються надмірні податки, урядові витрати і реформа системи охорони здоров’я, проведена демократами.

Консервативні політики розраховують на учасників руху, сподіваючись спрямувати їх енергію у власні передвиборчі кампанії.

Хоч переважна більшість прихильників руху – члени Республіканської партії, дехто навіть прогнозує йому перетворення на окрему політичну партію. Втім, експерти сумніваються.

Як вважає політолог Університету штату Невада Дейвид Деймор, учасники Руху розуміють, що перетворенням в партію вони нічого не виграють. Тому між різними групами утворилась своєрідна угода спробувати реформувати Республіканську партію, починаючи знизу, - каже він. І якщо «чаювальники» вирішили б виставити власних кандидатів на виборах в листопаді, вони б відтягнули голоси від республіканців, допомагаючи цим демократам.

Самі «чаювальники» також не дуже прагнуть до самостійності:

Як каже активіст руху Френк Барнгам, «ми не є третьою партією і ми не хочемо бути третьою партією».

Саме тому на зібраннях цього руху не бракує кандидатів від республіканців, яке вже готуються до виборів у листопаді.

Всі новини дня

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Макрон: Європейська політична спільнота потрібна для обговорення спільної стратегії Європи. Відео

«Мета полягає в тому, щоб поділяти однакове розуміння становища, яке впливає на Європу і виробляти спільну стратегію.Це в наших інтересах - зустрітися тут і накреслювати разом наше майбутнє. Ось для цього і є Європейська політична спільнота», - заявив президент Франції Еммануель Макрон.

МВФ вчетверте погіршив прогноз для світової економіки

Крісталіна Георгієва під час виступу в Джорджтаунському університеті в четвер.

Міжнародний валютний фонд вчетверте погіршив прогноз світової економіки на наступний рік. Нові оцінки буде оприлюднено в Світовому економічному прогнозі, який Фонд опублікує наступного тижня, заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Раніше Фонд прогнозував зростання економіки світу на 2,9% в 2023 році. На 2022 рік прогноз зростання залишається незмінним - на рівні 3,2%.

В 2021-222 роках світова економіка рухалась від ні на що не схожої кризи - пандемії - до іншого безпрецедентного шоку - війни", - твітує Георгієва.

Світова економіка втратить 4 трильйони доларів випуску від теперішнього часу до 2026 року, що еквівалентне економіці Німеччини, поділилась оцінками МВФ Георгієва у виступі в Джорджтаунському університеті в четвер.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованим на наступний тиждень.

NYT: У розвідці США кажуть про причетність України до загибелі Дугіної. Київ відкидає звинувачення

Російській ультраправий ідеолог Олександр Дугін під час поховання доньки Дар'ї, Москва, 23 серпня 2022. REUTERS/Maxim Shemetov

Спецслужби США вважають, що вибух автомобіля, в результаті якого загинула донька російського ультраправого ідеолога Олександра Дугіна, був санкціонований окремими представниками українського уряду, напередодні написала газета The New York Times із посиланням на неназваних посадовців.

За даними джерел журналістів, Сполучені Штати не брали участі в підготовці нападу, не знали про нього і виступили б проти, якби з ними проконсультувалися. У матеріалі йдеться, що досі незрозуміло, хто погодив вбивство, і чи вважає американська розвідка, що президент України Володимир Зеленський знав про цю операцію.

У відповідь виданню радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заперечив причетність Києва до вибуху, пояснивши, що вбивство Дугіної не мало б для України "тактичної або стратегічної" мети.

Речник Державного департаменту Нед Прайс 22 серпня не назвав ймовірних замовників чи виконавців нападу і заявив, що США однозначно засуджують навмисні напади на мирних жителів будь-де. Посадовці Держдепу, Ради з нацбезпеки, Пентагону й ЦРУ відмовились коментувати повідомлення, пише NYT.

У своїй статті NYT також підкреслює, що в останні дні Вашингтон вкотре наголосив на підтримці України. "Голос Америки" повідомляв про телефонну розмову президентів Байдена і Зеленського.

Нині російські медіа повідомили, що Кремль "позитивно відреагував" на публікацію NYT. "Хочеться вірити, що визнанням причетності України до вбивства Дугіної США не намагаються відхреститись від майбутніх злочинів Києва", - сказав речник Дмитро Пєсков. ФСБ Росії 22 серпня звинуватила у вбивстві громадянку України, яка нібито виїхала до Естонії.

Олександр Дугін – один із ідеологів "руського міра", він виступав за введення російських військ в Україну та окупації практично всієї її території. Вважається, що ідеї Дугіна впливають на політику Кремля. Дар’я Дугіна поділяла ідеї батька і займалася громадською діяльністю. Припускають, що малось на меті вбивство не Дугіної, а її батька, пишуть медіа.

У статті використано матеріали "Радіо Свобода", The New York Times, "Українська правда"

Генпрокурор України: «В Маріуполі можуть бути десятки тисяч вбитих мирних жителів». Відео

«Зокрема в Маріуполі ми не знаємо точної кількості загиблих мирних жителів під час активної фази війни та під час окупації. Ми розуміємо, що це можуть бути десятки тисяч цивільних осіб. Росіяни спалюють тіла вбитих і закатованих людей», - заявив генпрокурор України Андрій Костін.

Більше

XS
SM
MD
LG