Спеціальні потреби

У Техасі викрито спробу терористичного нападу


У середу у Техасі було заарештовано 21-річного військовослужбовця за спробу вчинити терористичну атаку на військовій базі Форт-Гуд. Підозрюваного затримали у мотелі, неподалік бази. У його номері було знайдено пістолети, кілька кілограм вибухової речовини та інструкції як виготовити бомбу в домашніх умовах.

Терористичні плани 21-річного мусульманина вдалося викрити завдяки продавцю у магазині зброї, де Насер Абдо купив три коробки боєприпасів для рушниці і вибухівку.

«Він спитав менеджера магазину що таке бездимний порох. Це нас одразу насторожило. Навіщо комусь купувати три кілограми речовини, якщо ти навіть не знаєш що це», – каже продавець магазину зброї Ґреґ Еберт.

Однак, не лише це викликало підозри. Абдо приїхав у магазин на таксі і розплатився за покупки готівкою. Менеджер крамниці одразу повідомив про підозрілу поведінку у поліцію. Поліцейські відреагували миттєво. Під час арешту в кімнаті Абдо знайшли зброю та вибухівку, та літературу з радикальними мусульманськими текстами.

Насер Абдо давно мав проблеми зі службою. Кілька місяців тому він самовільно залишив військову базу, за що був покараний. А ще раніше він відмовився від дислокації в Афганістан, посилаючись на релігійні переконання.

Насер зізнався під час допиту, що планував вчинити кровопролиття у США, щоб поквитатися з американськими військовими. Він вибрав Форт-Гуд, де два роки тому інший військовий-мусульманин вчинив подібний напад. Тоді від його рук загинуло 13 військовослужбовців. Мішенню для нападу Абдо вибрав не саму базу, а популярний серед військових ресторан. Співвласник ресторану Чіп Велс шокований:

«Тут обідає багато військових і працює багато людей. Ми не можемо повірити, що хтось планував на нас напасти».

Загалом мешканці міста щасливі, що трагедії вдалося запобігти завдяки пильності продавця.

«Я радий, що ця неврівноважена людина більше не зможе завдати шкоди іншим», – каже Ґреґ Еберт.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG