Спеціальні потреби

«Червоні сорочки» у Таїланді далі протестують не зважаючи на деяке порозуміння


У Таїланді учасники анти-урядових протестів «червоні сорочки» моляться під час церемонії відзначення Дня коронації.

Анти-урядові протести «червоних сорочок» у Таїланді тривають без ознак близького закінчення. Демонстрації у головній комерційній частині Бангкоку, що тривають вже 8 тижнів поспіль, не вщухають не дивлячись на те, що прем’єр-міністр Авхісіта Ветчачіва погодився започаткувати процес примирення.

«Червоні сорочки» провели церемоніальне святкування Дня коронації - з нагоди 60-ліття коронації нинішнього монарха Пуміпона Адульядета - на своєму барикадному посту.

У Банкоку велелюдні натовпи заповнили вулиці вітаючи короля, який направився з лікарні до палацу для короткої участи в святковій церемонії. Монарх Пуміпон, якому 82 роки, перебуває в лікарні від вересня минулого року, де його лікують від хвороби легенів.

«Червоні сорочки» кажуть, що в принципі вони згідні з планами прем’єр-міністра Ветчачіви щодо закінчення політичного протистояння. Але вони вимагають від нього встановлення конкретної дати розпуску парламенту, заздалегідь до визначення представниками виборчих органів дати проведення виборів.

Ветчачіва запропонував скликати дострокові парламентські вибори на 14 листопада, якщо «червоні сорочки» приймуть його пропозицію, і хоче залишитись при владі до вересня, щоб опрацювати національний бюджет. Втім обидві сторони прагнуть бути при владі у вересні, коли планується розподіл найвищих військових постів.

План прем’єр-міністра Ветчачіва передбачає підтримку монархії, розв’язку економічних проблем, гарантування вільних мас-медіа, обговорення конституційної реформи і проведення незалежного розслідування теперішніх політичних заворушень.

Натомість учасники протестів вимагають проведення дострокових виборів і заміни уряду, який вони вважають елітним і недемократичним.


Від початку вуличних протестів і сутичок між демонстрантами і силами безпеки, у Таїланді загинуло щонайменше 27 людей.

XS
SM
MD
LG