Спеціальні потреби

Тігіпко остерігає перед наслідками згортання свободи слова


На фоні ознак, що в Україні може в найближчому часі погіршитися ситуація із свободою слова, віце-прем`єр України Сергій Тігіпко в інтерв`ю «Голосу Америки» заявив про взаємопов`язаність економічного поступу з пошануванням демократичних принципів та свободи слова сьогодні в Україні.

«В українських умовах побудувати гарну економіку без демократії неможливо. Україна не Росія. Це вже аксіома. Ми вже не зможемо завдяки централізації влади зробити все. Посилити владну вертикаль потрібно, але в українських умовах ми повинні пам’ятати, що був Майдан, що абсолютно інші настрої населення. Ми повинні навпаки підтримувати демократію, це боротьба з корупцією і багато інших важливих речей. Ми європейська країна. Усі європейські країни мають гарні зразки демократії і вони при цьому мають успіхи в економіці. Тому якщо зараз ми почнемо тиснути на пресу, отримаємо через певний час зворотну реакцію, а ті, хто будуть намагатись це зробити, безумовно програють. Зразу можу сказати - програють», зазначив віце-прем`єр України Тігіпко.

У зв`язку з новими тенденціями в Україні представник Організації з безпеки та співробітництва у Європі закликав нове керівництво України захистити та розвивати свободу слова. У спеціальній заяві, розміщеній на сайті ОБСЄ, наголошується на негативних сигналах, що надходять з України щодо свободи в медіа -- зокрема рішення про розпуск Комісії по свободі слова при президенті України та зміни статусу нового голови державного телебачення. Представник ОБСЄ закликає президента України особисто втрутитись у вирішення цієї проблеми. ОБСЄ також підтвердила свою готовність допомогти Україні у зміні та реформуванні законодавства, що регулює роботу медіа в Україні, а саме щодо створення суспільного телебачення, доступу до інформації, прозорість у питанні власності на засоби масової інформації.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

XS
SM
MD
LG