Спеціальні потреби

Тіллерсон починає турне Європою - Україна перебуває на чолі тем переговорів


Рекс Тіллерсон заявив у Вашингтоні 28 листопада, що “без вирішення питання України" нормалізація відносин США з Росією неможлива

Державний сектретар США Рекс Тіллерсон починає у понеділок тижневе європейське турне, в ході якого вестиме переговори з Брюсселі та Парижі з чільними представниками Євросоюзу і колегами в НАТО.

Велику увагу привертає планована зустріч Тіллерсона з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим у Відні з нагоди зібрання представників 57-ми країн Організації з безпеки та співробітництва в Європі.

Секретар також знову наголосить у Відні і, я вважаю, на усіх наших інших зупинках про підтримку України, українського суверенітету й територіальної цілісності.

Напередодні держсекретар підтвердив “залізну” підтримку давнім союзникам США і заявив, що “Росію треба змусити припинити інтервенцію на сході України, використовуючи тиск санкцій”.

Рекс Тіллеросн заявив у Вашингтоні, що “без вирішення питання України ми ніколи не зможемо нормалізувати відносин (з Росією)”.

Європейські ЗМІ вважають, що поїздка Тіллерсона затьмарена повідомленнями, що у Білому домі йшлося про заміну державного секретаря.

Проте, президент США Дональд Трамп і сам Рекс Тіллерсон назвали повідомлення безпідставними чутками.

Агенція Reuters цитує неназваного представника ЄС: “Якраз коли Тіллерсон приїздить до Брюсселя із заявою підтримки, якої в ЄС і НАТО завжди чекали, виглядає, що він не має мандату і над його головою висить гільйотина… Це залишає Європу з тими ж сумнівами щодо Трампа як і раніше”.

Європейські коментатори вказують, що заяви чільних представників адміністрації Дональда Трампа у таких ключових питаннях зовнішньої політики, як стосунки з Росією, часом дуже відрізняються від того, що чули від самого президента.

Reuters вважає, що європейці песимістично дивляться на оголошені намагання Тіллерсона реформувати закордонну службу США, скоротивши витрати Державного департаменту і не призначаючи дипломатів на вільні посади.

Автори агенції вважають, що в результаті Франція обходить Тіллерсона, розвиваючи контакти з міністром оборони США Джимом Маттісом, радником Білого дому з питань національної безпеки Макмастером і керівником адміністрації Джоном Келлі.

Тим часом, представниця ЄС у закордонних справах Федеріка Моґеріні напряму спілкується з віце-президентом Майком Пенсом, а Берлін зосередився на прямих контактах із Капітолійським пагорбом та Келлі, Макмастером і Маттісом.

Дивіться також: Промова держсекретаря США про політику щодо Європи. Деталі

Час-Тайм. Промова держсекретаря США про політику щодо Європи. Деталі
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG