Спеціальні потреби

80% українців не вірять, що КПК ухвалили, щоб їх захищати - результати опитування


Лише 8% учасників голосування на сайті Голосу Америки вважають, що новий Кримінально-процесуальний кодекс буде краще захищати права українських громадян. Деякі учасники опитування зазначають, що судді будуть використовувати КПК щоб "викачати побільше грошей".На початку тижня ми запитали наших глядачів, Чи зможе новий Кримінально-процесуальний кодекс краще захищати права громадян?

Як відомо, 13-го квітня Верховна Рада ухвалила новий Кримінально-процесуальний кодекс. Найбільшими позитивами нового кодексу його прихильники називають зрівняння у правах захисту і обвинувачення; обмеження строків слідства; а також запровадження домашнього арешту замість взяття під варту, яке застосовуватимуть лише як виняток і лише у випадку насильницьких злочинів.

Опоненти критикують звуження кола осіб, які можуть бути захисниками, збереження прокурорського нагляду за слідством та відсутність справжнього суду присяжних.

В голосуванні на сторінці Української служби Голосу Америки взяли участь 535 осіб. Їх голоси розподілились наступним чином:

Так - 8%

Ні - 81%

Не знаю - 10%

Тему тижня обговорювали і на сторінках Голосу Америки у соціальних мережах Facebook та Twitter.

Наприклад, Ігор Єгоров з Горловки, Донецької області вважає наївними очікування, що КПК ухвалювався задля громадян.

«Чи зможе новий Кримінально-процесуальний кодекс краще захищати права громадян? А чи є крокодил вегетаріанцем?», - риторично запитує Ігор.

«Якщо КПК приймають вночі пішаки, то про яке «покращення» чи захищенність можна говорити. Як робилось усе через одне місце так і продовжується», - нарікає Іван Шаховець з Києва.

А подружжя Ірини та Джиммі Чангулла з Донецька гадає, що судді будуть використовувати КПК у власних корупційних цілях.

«Судді, які будуть користуватись новим Кодексом будуть застосовувати його так, щоб «викачати» з людей побільше грошей», - пише нам подружжя Ірини та Джиммі Чангулла з Донецька.

Нагадуємо, що щонеділі найцікавіші коментарі з приводу Теми тижня лунають в телевізійному ефірі.

Відео - найголовніше

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00
XS
SM
MD
LG