Спеціальні потреби

Американська столиця щороку приваблює мільйони туристівМинулого року через економічну кризу індустрія туризму США втратила 100 мільярдів доларів і 400 тисяч робочих місць. Із початком цьогорічного сезону літніх відпусток представники туристичної галузі сподіваються, що 2010-ий буде для них більш прибутковим.

А для туристичних компаній американської столиці, гарячий сезон у самому розпалі. Столичний Вашингтон вабить туристів у будь-яку пору року. Важко повірити, що це півмільйонне місто приймає за рік до 20-ти мільйонів гостей. І те, що кількість охочих побачити Вашингтон постійно зростає підтверджують як статистичні дані, так і туристичні компанії.

Президент компанії, яка надає послуги гідів у Вашингтоні Ніл Емрайн зазначає, що збільшилась кількість іноземних туристів, особливо з Франції, Великобританії, Індії і до певної міри з Китаю. Туристична компанія діє у Вашингтоні понад 46 років. Ніл каже, що через економічну кризу індустрія туризму у місті зазнала торік збитків і змін:

«Люди скоротили свої відпустки, вони не зупинялися у дорогих готелях, так як це було раніше. Відтак готелі змушені були знизити ціни. Також ресторанам довелося змінити меню і пропонувати скромніші страви».

Аби витримати жорстку конкуренцію в туристичній індустрії, компанія Ніла постійно проявляє гнучкість і ставить сервіс та комфорт клієнтів на перше місце:

«Клієнти зараз дуже вибагливі, вони шукають туристичні компанії, які б надавали послуги високої якості. Я думаю, ми це виконуємо, і саме це робить нашу компанію особливою».

Особливою, і як виглядає, популярною серед клієнтів. Агенція Ніла має понад сто гідів і надає послуги 20-ма іноземними мовами. У гарячий сезон гіди компанії проводять до 100 ескурсій на день. Гості міста мають широкий вибір турів і маршрутів, а вибирати є з чого. Це і шостий за величиною у світі Національний Кафедральний собор, і славнозвісна Масачусетс Авеню, на якій розташовані посольства понад 50-ти країн світу, як і численні музеї та галереї, які мають особливу популярність серед школярів.

Екскурсовод Ричард Клем зазначає: «Найбільш зайнятий сезон з березня до червня, коли усі школярі мають відвідати столичний Вашингтон. Одна із причин чому Вашингтон, тому, що тут майже всі музеї безкоштовні».

Звичайно, жоден турист не омине пам’ятника Вашингтону висотою у майже 170 метрів, і Білого дому, який є єдиною у світі президентською резиденцією відкритою для турів. Хоча отримати квитки у Білий дім можна лише за попереднім запитом конгресменів. Втім, найбільше туристів захоплює Капітолій.

Сергій Сушенцев навчається у гарвардському університеті. Вашингтон відвідує разом із батьками, які приїхали до нього із Сибіру:

«У Вашингтоні більш за все мене вразив будинок Конгресу. Така велика споруда. І вразило те, як близько вони допускають туристів. У Москві все перекрито, якщо хтось їде, там настільки все це заборонено, а тут все відкрито. Можна підійти, подивитись».

І не лише підійти, але й побувати всередині, попередньо зареєструвавшись на сайті. Туристка із Аризони Марті Обраян та її чоловік саме так і зробили:

«Ми побували у будинку Капітолію, відвідали конгресмена від нашого штату. І були під час засідань Конгресу і Палати Представників».

У Вашингтоні важко заблукати. Паралельні до музейно-паркової зони вулиці названі в алфавітному порядку, а перпендикулярні – пронумеровані. Ґрейс Чу, яка приїхала із Великобританії вражена просторістю міста:

«У Вашингтоні все дуже велике, широкі вулиці, просторі авеню. у Великобританії все маленьке і делікатне».

Як виявляється, просте планування Вашингтона має й просте пояснення. Вашингтон унікальний тим, що це єдине місто у світі, яке із самого початку було засноване як столиця країни.

Захоплена американською столицею, а особливо її мешканцями Розал Варіас – туристка з Колумбії:

«Я думала, що американці дуже серйозні, але насправді тут дуже привітні люди, вони посміхаються і завжди допомагають, коли нам щось потрібно».

Погоджується з цим Сергій Сушенцев: «Батькам більш за все сподобались люди. Ми стояли, у нас була маленька карта Вашингтона, і тут до нас підходить чоловік і каже ось вам більша карта. Мої батьки були шоковані. Як так, незнайомі люди підходять, допомагають».

Можливо саме в цьому і криється таємниця міста, яке вабить до себе мільйони людей щороку.

XS
SM
MD
LG