Спеціальні потреби

Спікерка Пелосі затримує просування процесу імпічменту: скільки це може тривати?


Ненсі Пелосі

Трамп заявляє, що демократи боятся передати справу до Сенату

Наступного дня після того, як Палата представників Конгресу США проголосувала за імпічмент президента Дональда Трампа, спікерка Ненсі Пелосі заявила, що не відправить статті імпічменту до Сенату і не призначить прокурорів, доки сенатори не погодять правила розгляду.

«Коли ми побачимо, що у них вийшло, ми зрозуміємо, кого і у якій кількості відправляти», - заявила вона у ході щотижневої прес-конференції на Капітолійському пагорбі.

Демократи кажуть, що на їхній погляд, суд у Сенаті буде нечесним, а більшість “присяжних”-сенаторів упередженими на користь Дональда Трампа

За попередніми очікуваннями, новий етап слухань щодо імпічменту мав би початись у січні. Сенат на цій стадії виступає в ролі “суду”, який заслуховує обвинувачення “прокурорів”-конгресменів.

Відповідаючи на питання про те, наскільки ймовірний справедливий процес у Сенаті, як передбачено Конституцією, Пелосі сказала, що батьки-засновники США навряд чи розраховували, що і президент, і лідер Сенату будуть нехтувати існуючими правилами.

Сенат не може почати розгляд, поки не отримає від Палати представників статті імпічменту. Теоретично, дедлайну для цього немає. Деякі ЗМІ висловили припущення, що Ненсі Пелосі може затягувати перехід до наступної частини аж до президентських виборів у листопаді. Втім, голова юридичного комітету Палати, демократ Джаред Недлер не думає, що так трапиться. “Я б поставив це під сумнів”, - сказав він.

Схоже так, що прокурори бояться діяти перед усією країною, і тепер сумніваються, чи хочуть вони передавати справу на суд Сенату
Мітч Макконнелл, лідер республіканської більшості у Сенаті США


Демократи кажуть, що на їхній погляд, суд у Сенаті буде нечесним, а більшість “присяжних”-сенаторів упередженими на користь Дональда Трампа. Тому вони хочуть домогтися об’ємніших слухань та запросити більше свідків.

Республіканська більшість навпаки, у цьому мало зацікавлена. Голова республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл розкритикував рішення демократів не поспішати із процесом.

“Схоже так, що прокурори бояться діяти перед усією країною, і тепер сумніваються, чи хочуть вони передавати справу на суд Сенату. Вони казали, що імпічмент такий терміновий, що навіть не може чекати правильної процедури, а тепер вони не хочуть діяти. Це смішно!” - сказав Макконнелл.

З критикою також виступив і Дональд Трамп. У своєму твіттері він написав: “Пелосі відчуває, що її шахрайський імпічмент настільки жалюгідний, що вона боїться представити його в Сенаті, де б встановили дату розгляду, і покінчили би із цією аферою!”

Сенатор Ліндсі Грем у четвер вранці написав у «Твіттері», що, якщо Пелосі не відправить статті імпічменту до Сенату, це стане «кричущим порушенням Конституції, актом політичної боягузтва» і «фундаментально несправедливим» кроком щодо Трампа.

Дивіться також: В ООН 65 країн ухвалили резолюцію щодо Криму

В ООН 65 країн ухвалили резолюцію щодо Криму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG