Спеціальні потреби

Озброєння України виключено з офіційної програми Республіканської партії на вимогу штабу Трампа


... домоглися виключення з платформи вимоги про "надання летальних озброєнь" та заміни її на "належну допомогу"

З програмного документу Республіканської партії США, "Республіканської платформи", який у понеділок буде офіційно оприлюднено у ході партійного з'їзду, минулого тижня під тиском представників виборчої кампанії Дональда Трампа було виключено вимоги про надання Україні летальних озброєнь. Про це йдеться у матеріалі, оприлюдненому сьогодні впливовим виданням The Washington Post.

Це відбулося минулого тижня у Клівленді в ході зібрання комітету платформи з питань нацбезпеки, повідомляє видання.

Після того, як у ході заходу одним із членів комітету було запропоновано внести до платформи поправки щодо збереження, або посилення санкцій щодо Росії, посилення підтримки України та "надання летальних оборонних озброєнь", представники кампанії Трампа та партійні делегати, які його підтримують в результаті кількох маневрів домоглися виключення з платформи вимоги про "надання летальних озброєнь" та заміни її на "належну допомогу".

Після внесення відповідних змін, пропозицію було успішно проголосовано та внесено до офіційної Платформи Республіканської партії США

Після внесення відповідних змін, пропозицію було успішно проголосовано та внесено до офіційної Платформи Республіканської партії США. Позиція виборчої кампанії Трампа з даного питання суперечить поглядам більшості республіканських лідерів у галузі зовнішньої політики.

Новина викликала жваву реакцію у колі експертів, які слідкують за ситуацією в Україні.

"Якщо вас турбує безпека Польщі, Естонії, Латвії, Литви, України та ін. ви не можете підтримувати Трампа", - відзначив у Twitter колишній посол США у Росії Майкл Макфол.

"Не дивно, що Кремль так сильно підтимує президентство Трампа", - відзначила відомий журналіст Юлія Йоффе.

Дивіться також: Статуту «Голосу Америки» виповнилося 40 років

Статуту «Голосу Америки» виповнилося 40 років. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:21 0:00

  • 16x9 Image

    Олексій Кузьменко

    Коли я представляю себе людям, яким хочу сподобатись, кажу, що вільно сідаю на шпагат. Після цього додаю (якщо ще є кому), що я журналіст-розслідувач. Обидві тези – майже правда. У відповідь мене, буває, питають, чи я пишу про спортивну гімнастику.

    Журналіст, синхронний перекладач у команді Української служби. Людина з фантастичною пам’яттю щодо того, хто винен мені гроші, а також усіляких фактів, які мене цікавлять. Затятий фізкультурник, бігун, колекціонер кіно-плакатів та власник низки музичних інструментів, на яких не вмію грати.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG