Спеціальні потреби

Адміністрація Трампа розглядає призупинення програми об’єднання сімей біженців у США


Адміністрація президента Трампа розробила план призупинення програми, яка дозволяє членам сім'ї приєднатися до біженців, які вже оселилися в Сполучених Штатах, доки вони не зможуть пройти підвищену перевірку безпеки, повідомляють агентству Reuters два джерела зі знанням ситуації.

Захід є одним із кількох, які розглядаються щодо біженців, повідомляють джерела.

Адміністрація також може розширити використання інтенсивних перевірок безпеки кількома федеральними відомствами, які називаються «думками з питань безпеки» (SAO) для застосування до жінок із країн, які уряд США визнав такими, що пов’язані з високим ризиком. Зараз, за словами джерел, «думки з питань безпеки» є обов’язковими лише для чоловіків із цих країн.

Адміністрація також розглядає розширення категорій біженців, які повинні мати відбитки пальців, повідомляють джерела.

Пропозиції, якщо вони будуть запроваджені, можуть значно сповільнити в’їзд біженців і залишити біженців, які думали, що вони направляються до Сполучених Штатів, у небезпечних ситуаціях за кордоном, говорять захисники біженців і колишні посадовці.

Дейвид Лапан, представник Міністерства національної безпеки США, заявив, що не може коментувати конкретні пропозиції, які знаходяться ще у процесі розгляду.

Офіційний представник Державного департаменту також відмовився коментувати під час перегляду, і представник Білого дому заявила, що в даний час не має ніяких повідомлень.

Президент-республіканець Дональд Трамп вступив на посаду в січні з наміром різко скоротити кількість біженців та швидко випустив тимчасові заборони на біженців і мандрівників із декількох країн, де переважають мусульмани, які пізніше були оскаржені в суді.

24 жовтня закінчується 120-денна тимчасова заборона на біженців, призначена для вивчення поточних процедур.

Джерела, які просили про анонімність, оскільки вони не мають повноважень говорити про плани, перш ніж вони будуть оголошені, сказали, що нові заходи можуть бути оголошені в кінці тимчасової заборони.

Трамп заявив, що «екстремальна перевірка» біженців, іммігрантів і відвідувачів необхідна для запобігання терактам.

За словами джерел, адміністрація може призупинити процес видачі віз для подружжя та дітей біженців, які вже приїхали до Сполучених Штатів у рамках справ під назвою V93. За даними Міністерства національної безпеки, у 2015 році лише 3% із майже 70 тисяч біженців, які прибули до США, були з цієї категорії.

Трамп також знизив максимальну кількість біженців, яким буде дозволено в’їхати до Сполучених Штатів у 2017 році, до 50 тисяч зі 110 тисяч, що були встановлені Обамою. Рівень 2018 року був встановлений на рівні 45 тисяч, це найменша цифра за десятиліття.

Дивіться також: Усе, що вам потрібно знати про Диверсифікаційну візову лотерею "Зелена карта"

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG