Спеціальні потреби

У президенти чи у диктатори? - обіцянки Трампа полагодити Америку налякали критиків


Я прийшов у політику для того, щоб сильні світу більше не могли збиткуватись над тими, хто не здатен себе захистити
Дональд Трамп

Зсередини - Америці загрожує злочинність та безвідповідальна еліта, ззовні - терористи, імміграція та програшні для США торговельні угоди, які призвели до втрати простими американцями роботи. Вирішити ж ці проблеми під силу лише Дональду Трампу. Таким був головний мотив промови Дональда Трампа після отримання офіційної номінації на участь у президентських виборах від Республіканської партії США.

Ні ідеології, ні приципів - лише я, я, я
Критик про промову Трампа

Противники Трампа побачили у промові замашки на диктатуру, а прихильники - чітке протиставлення себе кандидату від демократів Гілларі Клінтон.

Процитуємо вам найбільш резонансне з промови (відповідно до агенції AFP - прим. ГА), а тоді - ознайомимо з оцінками.

ПРО ЗЛОЧИННІСТЬ У США

"Напади на наших поліцейських та тероризм в наших містах загрожують нашому способу життя".

ПРО ЗАГРОЗИ ЗЗОВНІ

"Ми маємо негайно припинити імміграцію з будь-якої країни, яка загрузла в тероризмі, доки не буде створено механізми перевірки прибульців з цієї країни".

... забуті чоловіки та жінки нашої країни. Люди, які важко працюють, але позбавлені голосу. Я ваш голос
Дональд Трамп

"Ми побудуємо велику стіну на кордоні, щоб зупинити нелегальну імміграцію, зупинити наплив банд і насильства, та припинити потік наркотиктів у наші громади".

ПРО БЕЗВІДПОВІДАЛЬНУ ЕЛІТУ

"Безвідповідальна риторика нашого президента, який використав свою високу посаду, щоб розділити країну за кольором та расою, зробили Америку більш небезпечною для всіх".

"Америка у більшій небезпеці, а світ став менш стабільним, внаслідок рішення Барака Обами призначити Гілларі Клінтон головою Держдепу... Після 15 років війни на Близькому Сході, після витрачених трильйонів доларів та тисяч втрачених життів, ситуація стала гіршою, ніж була. Оце і є спадок Гілларі Клінтон: смерть, руйнування, тероризм та слабкість".

ПРО ЗРАДЖЕНИХ ВЛАДОЮ АМЕРИКАНЦІВ

"Щодня я прокидаюсь з прагненням дати краще життя тим людям у цій країні, яких ігнорують, про яких забули, яких залишили напризволяще. Я зустрічався із звільненими робітниками заводів, цілими громадами, зруйнованими внаслідок жахливих, несправедливих торговельних угод, укладених США. Це забуті чоловіки та жінки нашої країни. Люди, які важко працюють, але позбавлені голосу. Я ваш голос".

В ході промови і, особиво, по її завершенні залунали голоси незгодних з Трампом.

Напади на наших поліцейських та тероризм в наших містах загрожують нашому способу життя
Дональд Трамп

Найбільш поширюваним твітом під час промови Дональда Трампа було повідомлення сенатора від штату Вермонт, Берні Сандерса, який тривалий час був основним конкуретном Гілларі Клінтон у боротьбі за номінацію на виборах президента.

"Трамп каже, що "лише він може виправити ситуацію". Він балотується у президенти чи у диктатори?". Цей твіт Сандерса вже набрав понад 25 000 поширень, за 30 000 лайків і стосувався наступних слів республіканця: "Я прийшов у політику для того, щоб сильні світу більше не могли збиткуватись над тими, хто не здатен себе захистити. Ніхто не знає систему краще за мене, і лише я можу виправити ситуацію"

Сандерс наживо коментував промову Трампа.

У ході промови Трамп жодного разу не згадав Росію чи Україну

Берні Сандерса, якого у США, як і Трампа, називали популістом, особливо зачепило звернення республіканця до його, (Сандерса) виборців.

Коли у ході промови Трамп заявив, що розраховує на підтримку прихильників Сандерса - обурених підтасовкою результатів партійних виборів у Демократичній партії на користь Клінтон - сенатор-демократ відрізав, що "ті, хто голосував за мене не підтримають Трампа, який зробив наріжним каменем своєї кампанії темний фанатизм та протиставлення одних людей іншим".

Шановний світе. Не звертай уваги на те, що говорить цей пащекуватий чоловік. Американці не такі, як він

"Хоче дати податкові кредити мільйонерам на трильйони доларів, при цьому не бажає підвищувати мінімальну заробітну платню - це і є економічний план Трампа... Досі чекаю хоч би на слово про те, як будуть забезпечені доступом до медицини 28 мільйонів американців, які не мають медичного страхування. Думаю, вони для Трампа не важливі", - бідкався демократ в інших твітах.

"Трампове "Лише я можу виправити ситуацію" позначає відхід Республіканської партії від республіканського конституціоналізу до демагогічного цезаризму", - твітує Білл Крістол, редактор видання Weekly Standard.

"Ні ідеології, ні приципів - лише я, я, я", - пише про промову Трампа експерт-міжнародник Стів Сайдеман.

"Промова оперувала хибними фактами і викликає огиду з точки зору моралі", - пише Стівен Стедман, дослідник центру міжнародних досліджень Freeman Spogli Institute у Станфордському університеті.

"Шановний світе! Не звертай уваги на те, що говорить цей пащекуватий чоловік. Американці не такі, як він. Ми любиму свою країну та пишаємося нею", - писав про промову Трампа у Twitter мільярдер Марк Кубан.

Хоча він забагато згадував злочинність, а значить відходив від коронних для себе питань робочих місць та економіки, і хоча він говорив задовго, Трамп зумів пояснити у чому різниця між ним та Клінтон

Думки експертів з республіканського табору сильно відрізнялись від оцінок, які промова Трампа отримала від коментаторів з ліберального табору. Добірку їх думок підготувало сьогодні видання The Hill.

"Трамп це реальна сила і після цієї промови, я переконаний, що демократи дуже бояться 100 з гачком днів, які лишились до виборів", - вважає Бредлі Блейкман, колишній радник президента Буша, професор Джорджтаунського університету у Вашингтоні.

"Хоча він забагато згадував злочинність, а значить відходив від коронних для себе питань робочих місць та економіки, і хоча він говорив задовго, Трамп зумів пояснити у чому різниця між ним та Клінтон. Якщо він надалі буде фокусуватись на Гілларі, може виграти вибори у листопаді, але якщо дозволить їй перетворити вибори на референдум про його темперамент - програє", - каже Джон Лебутьєр, колишній конгресмен-республіканець та ведучий передачі "Політичні інсайдери" на каналі Fox.

З огляду на певну обмеженість його кандидатури, промову можна вважати добре спланованою та вправно виголошеною

"У промові Трамп поставив американцям запитання: чи почуваються вони у безпеці? Він вірить, що відповідь "ні". З огляду на певну обмеженість його кандидатури, промову можна вважати добре спланованою та вправно виголошеною. Іноді вона здавалась надто похмурою, але протиставлення необхідні для номінаційної промови", - вважає Мет Маковяк, політичний колумніст та колишній помічник президента Буша.

Гілларі Клінтон у липні випереджає Дональда Трампа у більшості загальнонаціональних опитувань громадської думки, проте відставання республіканця не є значним. Узагальнені результати опитувань дають Гілларі Клінтон перевагу над Трампом у всього 2,7%

Відповідно до Rasmussen Reports Трамп випереджає Клінтон на 1%. Опитування LA Times/USC показало, що кандидати мають рівну підтримку серед виборців. Дослідження Reuters/Ipsos дає Гілларі Клінтон перевагу у 4%.

Дивіться також: "Думка Трампа про Путіна зміниться, коли він прочитає доповіді спецслужб"

XS
SM
MD
LG