Актуально
- Голос Америки
Трамп хоче заборонити TikTok у США - що кажуть соцмережі

Президент Дональд Трамп заявив, що планує заборонити роботу соцмедійної платформи TikTok на території США. Він пояснив, що може використати економічні важелі впливу чи свої виконавчі повноваження, щоб заборонити цю мережу, що належить китайському технологічному гіганту ByteDance, пише The Hill.
Глава Білого дому також висловився проти того, аби дозволити американській компанії Microsoft купити TikTok - повідомлення про переговори компаній з'явилось за кілька годин до заяви Трампа.
Адміністрація Дональда Трампа вважає, що TikTok може збирати дані про американських корситувачів і передавати їх китайській комуністичній владі.
TikTok став неймовірно популярним серед молодшої аудиторії користувачів в усьому світі. Додаток представляє собою нескінченну низку різноманітних користувацьких переважно розважальних відео, й спеціальний алгоритм добирає їх і показує у стрічці відповідно до вподобань кожного користувача.
Раніше держсекретар Майк Помпео робив схожі заяви щодо можливого блокування TikTok через зв'язок компанії із Китаєм та через можливу загрозу національній безпеці країни, а торік один із комітетів Міністерства фінансів США розпочав розслідування проти ByteDance.
Минулого тижня Палата представників Конгресу підтримала закон про заборону TikTok на федеральних пристроях. Крім того, сенатори закликали Мін'юст відкрити розслідування проти TikTok, а група представників Республіканської партії в Сенаті піднімала питання про те, чи може компартія Китаю використати цей додаток для втручання у вибори США.
TikTok відкидає усі звинувачення у співпраці із китайською владою. На початку року компанія взяла на посаду CEO колишнього керівника Кевіна Маєра й перенесла до США американські сервери із даними.
У відповідь на заяву Трампа речник TikTok оприлюднив таку заяву: "100 мільйонів американців приходять на TikTok за розвагами й зв'язком, особливо під час пандемії. Ми взяли на роботу понад 1000 людей до нашої команди у США лише цього року, і ми будемо горді найняти іще 10 тисяч високооплачуваних працівників у США... Ми віддані захисту приватності й безпеці наших користувачів і продовжимо працювати, щоб приносити радість родинам і давати важливі кар'єри для тих, хто створює нашу платформу".
Частина користувачів вважає, що рішення Трампа продиктоване тим, що воно продиктоване тим, що соцмережа погано вплинула на передвиборчу зустріч Трампа у Тулсі: тоді користувачі цієї платформи скоординувались і масово реєструвались на отримання безкоштовних квитків на подію, не плануючи приходити.
"Я просто хотів повторити, що Трамп має історію пошуку зручних виправдань для заподіяння шкоди компаніям, які він сприймає як такі, що критикують його. Це, безумовно, питання свободи слова".
А от прихильники рішення сумніваються у цьому: "Рух супротиву у Twitter продовжує говорити, що TikTok був заборонений, бо він погано позначився на виступі Трампа у Тулсі. Так, саме тому його заборонила й Індія, саме тому Японія скоро хоче зробити те саме..."
Дехто вважає, що заборона TikTok може бути пов'язаною із постом комедіантки Сари Купер, в якому вона, у стилі TikTok, наклала на своє відео звук із заяви президента Трампа, де він анонсує ймовірну заборону платформи. Відео набрало майже 3 мільйони переглядів за менш ніж добу. Водночас, сама Купер продовжила викладати схоже відео у Twitter.
Інші користувачі вказують на те, що питання довкола TikTok відволікає від інших проблем, зокрема, пандемії. "Коронавірус вбив понад 150 тисяч людей у США. Саме тому президент Трамп забороняє TikTok".
Дивіться також: Чи отримають цього року підтримку американських благодійників українські установи?
Всі новини дня
- Голос Америки
Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.
- Голос Америки
Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.
Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.
- Голос Америки
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.
"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.
"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.
Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».
«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.
Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.
Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.
"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.
Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.
За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.
Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.
За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.
Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».
Дивіться також:
Форум