Спеціальні потреби

Трамп хоче заборонити TikTok у США - що кажуть соцмережі


Президент Дональд Трамп заявив, що планує заборонити роботу соцмедійної платформи TikTok на території США. Він пояснив, що може використати економічні важелі впливу чи свої виконавчі повноваження, щоб заборонити цю мережу, що належить китайському технологічному гіганту ByteDance, пише The Hill.

Глава Білого дому також висловився проти того, аби дозволити американській компанії Microsoft купити TikTok - повідомлення про переговори компаній з'явилось за кілька годин до заяви Трампа.

Адміністрація Дональда Трампа вважає, що TikTok може збирати дані про американських корситувачів і передавати їх китайській комуністичній владі.

TikTok став неймовірно популярним серед молодшої аудиторії користувачів в усьому світі. Додаток представляє собою нескінченну низку різноманітних користувацьких переважно розважальних відео, й спеціальний алгоритм добирає їх і показує у стрічці відповідно до вподобань кожного користувача.

Раніше держсекретар Майк Помпео робив схожі заяви щодо можливого блокування TikTok через зв'язок компанії із Китаєм та через можливу загрозу національній безпеці країни, а торік один із комітетів Міністерства фінансів США розпочав розслідування проти ByteDance.

Минулого тижня Палата представників Конгресу підтримала закон про заборону TikTok на федеральних пристроях. Крім того, сенатори закликали Мін'юст відкрити розслідування проти TikTok, а група представників Республіканської партії в Сенаті піднімала питання про те, чи може компартія Китаю використати цей додаток для втручання у вибори США.

TikTok відкидає усі звинувачення у співпраці із китайською владою. На початку року компанія взяла на посаду CEO колишнього керівника Кевіна Маєра й перенесла до США американські сервери із даними.

У відповідь на заяву Трампа речник TikTok оприлюднив таку заяву: "100 мільйонів американців приходять на TikTok за розвагами й зв'язком, особливо під час пандемії. Ми взяли на роботу понад 1000 людей до нашої команди у США лише цього року, і ми будемо горді найняти іще 10 тисяч високооплачуваних працівників у США... Ми віддані захисту приватності й безпеці наших користувачів і продовжимо працювати, щоб приносити радість родинам і давати важливі кар'єри для тих, хто створює нашу платформу".

Частина користувачів вважає, що рішення Трампа продиктоване тим, що воно продиктоване тим, що соцмережа погано вплинула на передвиборчу зустріч Трампа у Тулсі: тоді користувачі цієї платформи скоординувались і масово реєструвались на отримання безкоштовних квитків на подію, не плануючи приходити.

"Я просто хотів повторити, що Трамп має історію пошуку зручних виправдань для заподіяння шкоди компаніям, які він сприймає як такі, що критикують його. Це, безумовно, питання свободи слова".

А от прихильники рішення сумніваються у цьому: "Рух супротиву у Twitter продовжує говорити, що TikTok був заборонений, бо він погано позначився на виступі Трампа у Тулсі. Так, саме тому його заборонила й Індія, саме тому Японія скоро хоче зробити те саме..."

Дехто вважає, що заборона TikTok може бути пов'язаною із постом комедіантки Сари Купер, в якому вона, у стилі TikTok, наклала на своє відео звук із заяви президента Трампа, де він анонсує ймовірну заборону платформи. Відео набрало майже 3 мільйони переглядів за менш ніж добу. Водночас, сама Купер продовжила викладати схоже відео у Twitter.

Інші користувачі вказують на те, що питання довкола TikTok відволікає від інших проблем, зокрема, пандемії. "Коронавірус вбив понад 150 тисяч людей у США. Саме тому президент Трамп забороняє TikTok".

Дивіться також: Чи отримають цього року підтримку американських благодійників українські установи?

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG