Спеціальні потреби

Актуально

Про рішучість Трампа щодо Росії розповів радник президента США із національної безпеки

Cанкціі щодо Росії, за словами помічника глави Білого дому, були викликані необхідністю

Радник президента США з національної безпеки Роберт О'Браєн у статті для газети The Washington Post заявив, що дружні відносини між Москвою і Вашингтоном були б вигідні не лише для двох країн, але і для всього світу. Стаття вийшла під назвою "Президент Трамп відданий захисту США і Росія про це знає".

На думку О'Браєна, «жоден президент з часів Рональда Рейгана не демонстрував такого рішучого настрою щодо Росії», як Дональд Трамп.

«Як і Рейган, президент Трамп домагається іншого шляху розвитку відносин з Росією - такого, за якого Росія буде утримуватися від агресії за кордоном і стане дружнім партнером для Сполучених Штатів і Європи. В такому світі у санкціях проти Росії не було б необхідності, і торгівля між нашими країнами процвітала б. І росіянам, і американцям, і всьому світу були б вигідні такі відносини », - заявив О'Браєн.

«Як і Рейган, президент Трамп прагне до добрих стосунків з усіма країнами, в тому числі і з Росією. Але жодна країна, включаючи Росію, не повинна сумніватися в прихильності президента захисту Сполучених Штатів і наших союзників », - зазначив О'Браєн.

Cанкціі щодо Росії, за словами помічника глави Білого дому, були викликані необхідністю.

«Ці кроки, на жаль, необхідні з огляду на дії Росії, які загрожують США і їх союзникам», - сказав він.

Як приклад цих дій О'Браєн назвав «втручання в західні демократичні вибори» і «участь в кібератаках на США і союзників».

Роберт О'Браєн додав, що, незважаючи на запроваджувані санкції проти російських підприємців і компаній, у відносинах Москви і Вашингтона є кілька напрямків для розвитку. Серед них він назвав - діалог про продовження СНО-3 і боротьбу з тероризмом.

«У червні США почали переговори з Росією щодо нової угоди СНО. США виявляють обережний оптимізм щодо того, що ми зможемо досягти угоди з Москвою і Китаєм про структуру контролю над озброєннями ... Ще один напрямок потенційного співробітництва з Росією - боротьба з тероризмом. І Росія, і США зазнали нападів екстремістів. Чиновники США, ймовірно, будуть взаємодіяти з представниками російських спецслужб і співробітниками правоохоронних органів з цих питань в найближчі місяці», - сказав він.

Російсько-американський ДСНО закінчиться на початку майбутнього року, якщо Москва і Вашингтон не дійдуть згоди щодо його продовження. Договір був підписаний двома державами в 2010 році.

Дивіться також: У Нью-Йорку, місцеві музиканти, з барів та ресторанів перенесли концерти у парки

Всі новини дня

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:46 0:00

Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Ґроссі бере участь у прес-конференції під час засідання ради керуючих МАГАТЕ у Відні, Австрія, 5 червня 2023 р. REUTERS/Леонхард Фогер

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.

"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.

"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.

Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».

«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.

Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.

Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.

"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.

Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.

За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.

Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.

За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.

Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».

Дивіться також:

Кислиця про підрив Каховської ГЕС: Відбувся акт державного тероризму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG