Спеціальні потреби

Transparency International: рівень корупції у світі зростає


Transparency International: рівень корупції у світі зростає

У Всесвітньому корупційному барометрі Transparency Intl. 2010 взяли участь понад 90 тисяч людей у 86 державах і територіях. На відміну від інших досліджень організації, це опитування віддзеркалює виключно думки громадськості.

Згідно з оприлюдненими сьогодні у Берліні результатами опиту, кожен четвертий респондент зізнався, що протягом останніх трьох років давав хабар.

У щорічному звіті неурядової організації зазначається, що найбільш тривожну тенденцію щодо корупції помітили мешканці Європи та Північної Америки, де наслідки глобальної фінансової кризи далі впливають на життя людей. 73% європейців і 67% американців вважають, що рівень корупції у їхніх країнах зростає.

Згідно із звітом, найбільше потерпають бідні і молодь. Чим менше людина має грошей, тим частіше їй доводиться підплачувати іншим. Дані вказують на те, що бідніші вдвічі частіше ніж багаті дають хабар за основні комунальні послуги, за медицину й освіту.

Щодо України, автори дослідження кажуть, що кожен третій опитуваний українець зізнався, що протягом року давав хабар. Громадяни України вважають судову гілку влади найкорумпованішу.

XS
SM
MD
LG