Спеціальні потреби

Transparency International: рівень корупції у світі зростає


Transparency International: рівень корупції у світі зростає

У Всесвітньому корупційному барометрі Transparency Intl. 2010 взяли участь понад 90 тисяч людей у 86 державах і територіях. На відміну від інших досліджень організації, це опитування віддзеркалює виключно думки громадськості.

Згідно з оприлюдненими сьогодні у Берліні результатами опиту, кожен четвертий респондент зізнався, що протягом останніх трьох років давав хабар.

У щорічному звіті неурядової організації зазначається, що найбільш тривожну тенденцію щодо корупції помітили мешканці Європи та Північної Америки, де наслідки глобальної фінансової кризи далі впливають на життя людей. 73% європейців і 67% американців вважають, що рівень корупції у їхніх країнах зростає.

Згідно із звітом, найбільше потерпають бідні і молодь. Чим менше людина має грошей, тим частіше їй доводиться підплачувати іншим. Дані вказують на те, що бідніші вдвічі частіше ніж багаті дають хабар за основні комунальні послуги, за медицину й освіту.

Щодо України, автори дослідження кажуть, що кожен третій опитуваний українець зізнався, що протягом року давав хабар. Громадяни України вважають судову гілку влади найкорумпованішу.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG