Спеціальні потреби

Трамп полишив наміри повернути США до норми на Великдень і продовжив карантинні заходи


Президент Дональд Трамп оголосив про продовження до кінця квітня обмежувальних заходів у США у зв’язку з епідемією коронавірусу, відмовившись від попередніх обіцянок до середини квітня повернути роботу американської економіки до нормальних умов, оскільки медичні радники застерегли про загрозу смерті понад 100 000 американців.

“Що краще ви будете діяти, то швидше увесь цей жах закінчиться”, - сказав Трамп у неділю на щоденному брифінгу про становище з коронавірусом.

Початково оголошений у зв'язку з епідемією двотижневий період дії обмежувальних заходів мав закінчитися у понеділок.

Трамп спрогнозував, що смертність у США досягне найвищого рівня через два тижні, а тоді, сказав він, до 1 червня країна “стане на шлях одужання”.

Раніше він казав, що хоче скасувати головні карантинні обмеження до Великодня (12 квітня), щоб шкода для економіки від карантину не була гіршою за шкоду від хвороби.

Президент сказав, що у вівторок оголосить подробиці подальших карантинних заходів і зокрема пообіцяв “цікаві речі” упродовж наступних кількох тижнів, які, за його словами, “вразять” людей.

Чільний радник американського уряду з питань інфекційних хвороб Ентоні Фаучі назвав рішення продовжити запобіжні заходи “розумним і розсудливим”.

Зранку у понеділок дані Університету Джонса Гопкінса показували, що у США зафіксовано 142 000 підтверджених випадків коронавірусу і понад 2 500 смертей.

Представниця новоствореного комітету по боротьбі з коронавірусом Дебора Біркс сказала, що коли не дотримуватися дистанціювання та інших карантинних заходів, то померти можуть до 2,2 мільйона американців.

Трамп також подякував Адміністрації з питань харчових продуктів та ліків за пришвидшене ліцензування нових препаратів для виявлення коронавірусу, що за його словами дають “блискавичні” результати упродовж п'яти хвилин.

Він сказав, що це повністю змінює ситуацію і додав, що Сполучені Штати зареєстрували більше хворих на коронавірус ніж в інші країни тому, що більше проводять аналізи.

Хоча статистика показує, що у перерахунку на душу населення Південна Корея та Італія проводять більше тестувань на коронавірус, ніж США.

Нові опитування показують, що рівень схвалення роботи президента Трампа американцями досягнув найвищого рівня - 49%.

Але він зауважив, що більше хотів би, щоб його популярність трималася на міцних показниках економіки, а не на оцінках його дій в умовах епідемії.

Президент подякував американцям за “патріотизм”, а також за “самовіддані, надихаючі та відважні” зусилля в умовах кризи.

У п’ятницю Трамп підписав набір економічних заходів та субсидій для допомоги американським громадянам і підприємствам в умовах епідемії.

В межах цих планів відбуватимуться виплати грошей більшості американських родин.

Дональд Трамп сказав, що упродовж наступних тижнів більшість американців отримають чеки.

Дивіться також: Як українцям у США живеться в умовах карантину

Як українцям у США живеться в умовах карантину. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:43 0:00

XS
SM
MD
LG