Спеціальні потреби

Актуально

Трамп образив політиків у Лондоні закидами щодо британської медичної системи

Президент США Дональд Трамп вчергове викликав хвилю критичних заяв з боку провідних політиків Великої Британії.

Цього разу причиною став його коментар у Twitter про британську Національну систему охорони здоров’я, відому під абревіатурою NHS.

У понеділок 5 лютого американський президент критикував своїх політичних опонентів з Демократичної партії за їхні пропозиції розбудовувати у США універсальну систему охорони здоров’я і послався на тисячні демонстрації у Великій Британії, бо, мовляв, “їхня система банкрутує і не працює”.

Допис у Twitter він завершив твердженням: “демократи хочуть значно збільшити податки на поганий і не персональний медичний догляд. Ні, дякуємо!”

​Дональд Трамп очевидно посилався на репортажі про демонстрації у Лондоні, що відбулися напередодні.

Але з Лондона американському президенту зауважили, що учасники тих демонстрацій виступали на захист засадничих принципів своєї системи медичного обслуговування, а не проти неї.

Демонстрація на підтримку NHS у Лондоні 3 лютого 2018р.
Демонстрація на підтримку NHS у Лондоні 3 лютого 2018р.

Демонстранти вимагали збільшення фінансування NHS та системи соціального захисту загалом.

Британський міністр охорони здоров’я Джеремі Гант не зміг дозволити собі змовчати і в той же день закинув президентові США також у Твіттері, що “ніхто не хоче жити в системі, де 28 мільйонів людей не мають засобів для отримання медичних послуг”.

“...NHS має свої труднощі, але я пишаюся, що походжу з країни, яка винайшла загальнодоступну систему, де кожен отримує медичні послуги незалежно від кількості грошей на банківському рахунку”, - завершив свій допис міністр.

Представники прем’єр-міністра Терези Мей також поширили її твердження про те, що вона “пишається британською системою”.

Факт полягає у тому, що свою систему охорони здоров’я більшість британців дуже цінують, навіть за умови готовності критикувати її недоліки.

Олімпійська гордість

Про британський феномен гордості за NHS добре знає виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, яка народилася у США, і як лікар та урядовець, професійно порівнює різні системи медичного обслуговування.

Супрун в інтерв’ю у Лондоні минулого літа наголосила, що вважає британську NHS одним зі зразків для української медичної реформи.

Британська NHS - приклад для України
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України пригадала у розмові, що навіть у церемонію відкриття Лондонської олімпіади 2012 року британці примудрилися включити сцену з лікарнею і пацієнтами.

У британській пресі тоді писали, що чимало американців були щиро здивовані, чому британці з такою готовністю прославляють державну систему охорони здоров’я, яку чимало американських консервативних політиків вважають гіршою напастю, ніж деякі убивчі хвороби?

Британський режисер олімпійської церемонії сказав тоді журналістам, що вважав за потрібне продемонструвати “важливість NHS для кожного у цій країні”.

“Один із засадничих принципів нашого суспільства полягає у тому, що незалежно від того, хто ви, у системі охорони здоров’я з вами поводитимуться однаково”, - стверджував режисер Денні Бойл.

У Великій Британії паралельно функціонує також розгалужена приватна система медичних послуг зі своїми фахівцями та клініками.

Так само як у США приватна медицина діє на основі системи медичного страхування, фінансованого переважно компаніями-працедавцями, або з кишень дуже небагатьох осіб, які можуть це зробити з власної кишені.

Лише трохи більше 10% британців мають приватну медичну страхівку, але при цьому вони мають право і користуються ним - звертатися до державної системи NHS.

Проблеми і переваги NHS

Президент Дональд Трам правильно підмітив, що NHS має проблеми з фінансуванням, і головні дискусії у Британії точаться довкола того, звідки взяти додаткові кошти, а також, як ефективніше використовувати існуючі.

В основу фінансування британської системи лежить те, що чимало американських консерваторів вважають злом - спеціальний податок на дохододи громадян та на підприємства.

Пацієнтам NHS справді доводиться чекати у чергах (на нетермінові процедури чи операції), і час від часу окремі лікарні не справляються з напливом хворих, особливо у періоди сезонних спалахів інфекційних захворювань.

2015 - 2016 року бюджет британської NHS складав 116,4 мільярда фунтів (понад $160 мільярдів), і ця сума повинна зростати.

Одна з причин - британці живуть довше і, наприклад, 85-річний пацієнт коштує системі охорони здоров’я у сім разів більше, ніж 30-річний.

Але у розрахунку на окремого пацієнта вартість послуг британської системи охорони здоров’я ($2 500) менша, від американської ($6 000).

Дослідники з аналітичного центру The Commonwealth Fund стверджують: попри витрачання на медицину в Америці більше, ніж у багатьох заможних державах “населення США має гірше здоров’я ніж інші країни. Тривалість життя (у США) після покращення упродовж кількох десятиліть для деяких категорій населення погіршилася, ускладнене кризою з опіоідними наркотиками”.

Зараз британці, у середньому, досягають більшої, ніж американці, тривалості життя і рівня смертності новонароджених у Британії нижчий.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) у рейтингу ефективності національних систем охорони здоров’я віддає Сполученому Королівству 18-те місце, а Сполученим Штатам - 37-ме.

Дивіться також: Майбутнє криптовалют. Експертний погляд

Майбутнє криптовалют. Експертний погляд
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Всі новини дня

США вводять санкції проти шести компаній за допомогу війську РФ

Архівне фото: танки під час російсько-білоруських навчань в лютому 2022 року. (AP Photo/Александер Земляніченко)

Міністерство торгівлі обмежує доступ до американських технологій та товарів для 36 компаній з дев'яти країн, включаючи шість компаній, які, за інформацією уряду США, постачали товари військового призначення Росії, після початку повномасштабного вторгнення РФ до України, 24 лютого. Відповідне рішення опубліковано на сайті американського відомства 28 червня і вступає в дію після періоду обговорення.

"Сьогоднішній крок надсилає потужний сигнал для осіб та організацій у світі - якщо вони намагатимуться підтримати Росію, Сполучені Штати закриють їм доступ також", - заявив заступник міністра США з торгівлі Алан Естевез.

Заходи стосуються шести компаній, розташованих в Китаї, Литві, Росії, Великій Британії, Узбекистані та В'єтнамі. Відомство також додало дві китайські компанії до чорного переліку - Electronics Technology Group Corporation 13th Research Institute (CETC 13) та Micro Electronic Technology in China. Ці установи продовжували постачати товарі Росії, після вторгнення, незважаючи на обмеження введені США та союзниками, заявляють в американському відомстві.

"Сполучені Штати, союзники та партнери продовжать демонструвати спільну рішучість від імені України тим, що закриватимуть доступ російського війська до військових технологій, необхідних йому для продовження звірств - з якого б джерела не намагались надати їм постачання, де б вони не були розташовані", - вказав помічник міністра торгівлі США Метт'ю Аксельрод.

У вівторок Міністерство торгівлі США а також Управління фінансової розвідки видали спільне попередження для фінансових установ, застерігши їх від надання послуг компаніям, проти яких діють обмеження.

“Путін не переможе”, заявляють на мадридському саміті НАТО

Єнс Столтенберґ на саміті НАТО у Мадриді 29 червня 2022 р.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив на зустрічі керівників країн - союзниць, що у відповідь на войовничість Росії альянс зміцнюється й зосереджує більші оборонні потужності на сході Європи.

“Путін хотів, щоб НАТО було менше, але НАТО буде більше”, - сказав Столтенберґ на саміті у Мадриді, де очікують офіційного запрошення Фінляндії та Швеції, які подали заявки на вступ після початку відкритого російського вторгнення в Україну.

Іспанський прем’єр-міністр Педро Санчес, господар саміту, заявив, що союзники вдадуться до конкретних кроків на тлі того, що Росія тепер стала головною загрозою.

“Ми посилаємо Путіну потужну заяву: Ви не переможете”, - сказав Санчес.

На саміті НАТО очікують звернення українського президента Володимира Зеленського, який раніше дав зрозуміти, що далі закликатиме союзників посилювати збройну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Вступ в НАТО залишається проголошеною метою України, і це зафіксовано в українській конституції, але в умовах війни питання поступилося більш нагальним завданням, таким як негайна практична військова підтримка.

Представники Києва раніше також натякали, що Україна може розглядати різні варіанти міжнародних договорів, які б гарантували українську безпеку й суверенітет.

Столтенберґ розмовляв зранку з президентом Джо Байденом, якому він подякував за відданість США головним принципам північноатлантичного альянсу.

Напередодні він сказав, що мадридський саміт буде "поворотним” для НАТО.

“Ми узгодимо засадничі зміни в стримуванні й обороні з більшою кількістю сил швидкого реагування, з більшими силами на передових рубежах, де буде розташовано більше устаткування. Ми узгодимо всеосяжний набір допомоги України, щоб підтримати її право на самооборону”, - наголосив генеральний секретар.

“Надзвичайно важливо, щоб ми були готові і надалі постачати допомогу, бо Україна зараз постала перед брутальністю, якої ми не бачили у Європі з часів Другої Світової війни", - підкреслив він.

Студія Вашингтон. Мета саміту НАТО та головні очікування
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

Українки у США друкують та продають футболки з відомою маркою Укрпошти. Відео

Українки у США друкують та продають футболки з відомою маркою Укрпошти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:51 0:00

Українці у США вболівають за Україну та як можуть наближають перемогу у війні. Мар’яна та Аня вирішили друкувати та продавати футболки з відомою маркою Укрпошти, на якій зображений затоплений крейсер Москва. З ними спілкувалася Ірина Соломко.

Історія родини з Ірпеня: “Не боїшся, що тебе вбʼють, боїшся, що тобі знову доведеться тікати”. Відео

Однією з початкових цілей Росії було захопити Київ за декілька днів. В перші тижні повномасштабного вторгнення окупаційні війська зайшли в міста поблизу української столиці. Серед інших громад, від російської армії сильно постраждав Ірпінь. Деталі – від Анни Чернікової.

Колишній міністр закордонних справ Литви: «Для НАТО прийшов час себе показати». Відео

У Литві відзначають посилення сил НАТО на східному фланзі - про це в інтерв’ю Голосу Америки розповів колишній міністр закордонних справ цієї країни Лінас Лінкявічус. Він також порівняв НАТО з Феррарі, яка задовго стоїть у гаражі.

Більше

XS
SM
MD
LG