Спеціальні потреби

Республіканська партія блокує розслідування зв’язків Трампа з Росією - ЗМІ


Гілларі Клінтон і Дональд Трамп

Збільшуються підозріння щодо зв’язків Дональда Трампа з російськими посадовцями і бізнес-інтересами, а також можливі зв’язки між його кампанією і російськими хакерами, які втручаються у діяльність американських політичних організацій.

Проте лідери Республіканської партії відмовилися підтримати зусилля демократів розслідувати будь-які можливі зв’язки з Росією, про що повідомлялося в новинах і на брифінгів розвідувальних установ за закритими дверима. І без їх підтримки, демократи, які мають меншість в обох палатах Конгресу, не можуть видавати повістки можливим свідкам на розслідування цих звинувачень. Неофіційно республіканці в Конгресі сказали виданню The Daily Beast, що з’язки Трампа і його помічників з російськими чиновниками та інтересами не залишилися непоміченими. Республіканські законодавці також розглянули письмові запити демократів до ФБР, що розслідує Трампа, перш ніж вони були оприлюднені. Але законодавці в обох палатах відмовилися підписати їх.

Республіканці не хочуть починати розслідування кандидата в президенти від своєї партії, і вони, як і раніше вважають, що ФБР провалило своє розслідування Клінтон та її помічників щодо зберігання державних секретів, сказали штатні співробітники. Замість того, республіканські законодавці набагато більше зацікавлені в розслідуванні справи використання Гілларі Клінтон приватного сервера електронної пошти, майже через три місяці після того, як Міністерство юстиції відмовилося висувати звинувачення проти неї або її помічників.

Трамп не робить таємниці зі своєї прихильності до президента Росії Володимира Путіна і виступив на його захист на перших президентських дебатах, коли відхилив твердження, що російські урядові хакери зламали сайт Національного комітету Демократичної партії.

Незважаючи на те, що практично існує консенсус в американських розвідувальних колах, що Кремль прагне підірвати президентські вибори через кібератаки і витоки, Трамп скептично висловився про таку можливість: «Я маю на увазі, це може бути Росія, але це також може бути Китай, це також може бути багато інших людей». «Я не можу сказати, що я був здивований, почувши, що Трамп говорить, тому що він був таким апологетом Кремля», заявив виданню The Daily Beast конгресмен Адам Шифф, високопоставлений демократ з Комітету з питань розвідки Палати представників.

Демократи просили ФБР глибше вивчити стосунки Трампа з Росією і тими із його помічників, в тому числі з колишнім менеджером кампанії Полом Манафортом, який працював на проросійський уряд Віктора Януковича.

Але республіканстькі законодавці не підтримюють прохання демократів.

Рішення Республіканської лідерів не розслідувати Трампа є іронічним поворотом для партії, яку ще чотири роки тому критикували за надто войовниче ставлення до Росії. Тепер це демократи, які звинувачуються у використанні тактики «маккартизму».

Звичайно, немає великої любові до Росії і Путіна у верхівці Республіканської партії у Вашингтоні. Спікер Палати представників Пол Раян назвав російського президента «підступним бандитом». Інші називали Путіна «диктатором».

Очевидно, що демократи не отримають допомоги від своїх колег-законодавців в їх спробах розслідувати Трампа. Також неясно, чиФБР далі розслідує кандидатуру республіканського кандидата.

Дивіться також: Орися Луцевич: «Трамп подібний до Путіна: вони обоє апелюють до минулого, а не показують візію майбутнього»

Відео - найголовніше

Джон Кірбі про підрив Каховської ГЕС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:44 0:00
XS
SM
MD
LG