Спеціальні потреби

Актуально

Трамп вимагає прийняття закону про реформу охорони здоров’я

Трамп закликав республіканців не припиняти спроб скасувати "Обамакер". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

"Не здавайтесь, сенатори-республіканці, увесь світ дивиться: скасуйте та замініть", - з такими словами звернувся до однопартійсців в Сенаті президент Трамп в своєму Твіттері.

Президент Трамп та його однопартійці зазнали серйозної політичної поразки, коли проект закону про охорону здоров’я в п’ятницю провалився в Сенаті. З розривом у лише два голоси законодавці відмовились прийняти документ, який частково відміняє існуючий закон, прийнятий за адміністрації Обами. Одним з вирішальних голосів став голос сенатора-республіканця Джона Маккейна.

Президент Трамп не приховував свого розчарування провалом законопроекту в Сенаті: "Сенатори повинні були прийняти проект закону про охорону здоров’я. Але не можна мати всього. Ви знаєте, я говорив ще с самого початку. Хай закон Обами зазнає краху і тоді прийміть новий. Ось так і виходить. Хай закон Обами провалиться."​

Республіканці в Сенаті зазнали поразки через голоси лише трьох однопартійців, одним з них був сенатор Джон Маккейн.

Ось він дискутує з віце-президентом Майком Пенсом. Хвилинами пізніше драматичний момент – Маккейн віддає вирішальний голос, що викликає хвилю емоцій серед сенаторів.

Законопроект провалився попри наполегливу роботу лідера сенатської більшості Мітча Макконнела, який протягом кількох тижнів публічно виступав за відміну закону Обами.

Наші виборці досить настраждалися від закону Обами. Ми думали, що вони заслуговують на краще
Мітч Макконнелл

Повернувшись на роботу після щойно перенесеної операції з видалення ракової пухлини мозку, перед голосуванням Маккейн закликав Сенат співпрацювати у питанні реформи: "Що ми втрачаємо, якщо спробуємо працювати разом у пошуку рішень. Окремо ми нічого не можемо зробити."

І проголосував проти. Щоправда, багатьох позиція Маккейна не здивувала. Протистояння між президентом Трампом та Маккейном почалось ще два роки тому, коли тоді ще кандидат Трамп поставив під сумнів геройство Маккейна, який понад п’ять років провів у полоні під час В’єтнамської війни. ​

"Він воєнний герой, тому що його взяли в полон. Мені ж подобаються люди, яких не вдалось захопити. Мушу визнати", - казав тоді Трамп.

Подальша доля законопроекту? Сенатори-демократи закликають до двопартійного підходу.

Сподіваюсь, що президент Трамп, коли побачить що своїми методами він зміг багато чого досягти, він спробує це зробити в інший спосіб, двопартійними зусиллями.
Чак Шумер

Лідер сенатської більшості Чак Шумер каже: "Сподіваюсь, що президент Трамп, коли побачить що своїми методами він зміг багато чого досягти, він спробує це зробити в інший спосіб, двопартійними зусиллями. Працювати посередині, а не лише з крайньоправими."

Тим часом, офіс Маккейна повідомив, що вісімдесятирічний сенатор повертається в Аризону, де почне курс агресивної хіміотерапії.

Дивіться також: Сенатор Маккейн завадив тривалим планам однопартійців знищити чинну систему охорони здоров’я «Обамакейр»

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG