Спеціальні потреби

Трамп відмовляється свідчити на процесі в Сенаті щодо його імпічменту


Дональд Трамп на мітингу 6 січня 2021 р.

Радник Дональда Трампа, Джейсон Міллер, заявив, що колишній президент не буде давати свідчення на суді у Сенаті 9 лютого щодо звинувачень, висунутих рішенням Палати представників Конгресу про імпічмент.

Дональда Трампа звинуватили у підбурюванні юрб, які 6 січня увірвалися в Капітолій, будівлю Конгресу США, у Вашингтоні.

Прихильники Трампа пішли на Капітолій одразу після мітингу, на якому президент закликав своїх прихильників боротися проти того, що він бездоказово називав фальсифікацією президентських виборів.

Тисячі людей в той вечір вирушили до символу американської держави і багато з них вломилися в будівлю, якраз коли депутати офіційно затверджували результати президентських виборів 2020 року і перемогу Джо Байдена.

В результаті штурму загинули п’ять людей включно з одним із службовців охорони Капітолію.

Через тиждень після тих драматичних подій Палата представників, нижня палата Конгресу США, проголосувала за звинувачення Дональда Трампа і 10 республіканців долучилися до більшості демократів.

Адвокати колишнього президента стверджують, що процедура імпічменту суперечить конституції, бо їхній підзахисний вже пішов з посади.

Дональд Трамп заперечує, що його промова 6 січня перед прихильниками містила підбурювання, а адвокати наполягають, що будь-які висловлювання захищені правом на свободу слова.

Трампу загрожує імпічмент, якщо дві третини членів Сенату погодяться зі звинуваченнями сформульованими у Палаті представників.

5 лютого 2020 року Сенат проголосував проти першого імпічменту Дональда Трампа, звинуваченого у намаганнях схилити владу в Україні до розслідування Джо Байдена та його сина Гантера.

Тоді більшість у Сенаті складали республіканці, але зараз 100 місць там порівну розділені між представниками Республіканської та Демократичної партії.

У разі визнання вини Трампа у Сенаті також було б окреме голосування щодо позбавлення його права брати участь у президентських виборах 2024 року.

Імпічмент також поставив би під загрозу президентську пенсію Дональда Трампа та інші привілеї, але справа ускладнена тим, що процедура відбувається вже після того, як він полишив посаду.

Дивіться також: Чому Безос іде з посади гендиректора Amazon, і які це матиме наслідки для компанії? Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG