Спеціальні потреби

У Бостоні оголошують заключні аргументи у справі Царнаєва


Адвокати обвинуваченого в організації теракту під час марафону у Бостоні Джохара Царнаєва і федеральна прокуратура, яка інкримінує йому вбивство чотирьох осіб, у понеділок виступають з заключними аргументами перед тим, як присяжні почнуть обговорювати своє рішення.

Втім, оскільки адвокати захисту ще місяць тому відкрито визнали роль 21-річного підзахисного в організації вибухів у квітні 2013 року, виступи сторін будуть присвячені скоріше не встановленню його провини, а питанню про те, чи буде Царнаєв засуджений до смертної кари.

Перша частина судового процесу у справі Царнаєва у федеральному суді Бостона розгорталася швидко. Обидві сторони представили свої доводи всього за 16 днів - це менше, ніж було потрібно на відбір присяжних.

Ця поспішність відображає той факт, що адвокатам не вдалося побудувати лінію захисту на тому, що Царнаєв грав лише роль помічника в плані його 26-річного брата Тамерлана, який той розробив і виконав переважно самотужки. Тамерлан Царнаєв загинув у перестрілці з поліцією через чотири дні після вибухів.

Позбавлені можливості розвивати цю лінію до тих пір, поки не буде визнана провина Царнаєва, його адвокати вирішили провести перехресний допит менше половини свідків звинувачення, а самі представили всього чотирьох свідків.

Заключні виступи сторін можуть дозволити скласти уявлення про те, які аргументи кожна з них планує висувати в ході наступної стадії процесу, коли лава присяжних заслухає нові свідчення свідків, щоб визначити: чи буде Царнаєв засуджений до довічного ув'язнення без права на помилування або до смертної кари.

Підсудний в ході всього процесу поводився дуже тихо і уникав дивитися на свідків. Однак, якщо Царнаєва визнають винним, він може дати свідчення у другій частині процесу, на якому буде визначатися суворість його покарання.

XS
SM
MD
LG