Спеціальні потреби

Україна розглядає можливість розміщення елементів системи ПРО


Олександр Турчинов

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що його країна готова почати консультації про розміщення на своїй території елементів системи протиракетної оборони для захисту від потенційних атак з боку Росії.

В інтерв’ю агентству «Укрінформ» Турчинов зазначив, що Росія становить все більшу загрозу після анексії Криму та посилення своєї військової присутності на півострові. Раніше Росія заявляла, що має право розмістити на півострові ядерну зброю, бо це тепер «частина Росії».

«Не порушуючи міжнародних угод, ми відновлюємо наш ракетний щит, головне завдання якого – оборона від агресії РФ», – заявив він.

«Потрібна взаємодія і системна координація зусиль усіх провідних країн світу, – продовжив він. – Це має бути комплекс економічних, політичних і військових заходів. У тому числі, і значне посилення загальної системи захисту від ядерної загрози та розгортання додаткових позицій системи ПРО. Не виключаю, що для захисту від ядерної небезпеки ми змушені будемо проводити консультації з розміщення компонентів системи ПРО на території України. Не допустити війни з використанням ядерної зброї – це спільна відповідальність усіх людей доброї волі перед планетою».

Як повідомляє «РИА Новости», Турчинов також закликав додати до санкцій проти Росії заходи по «блокування проходження військових кораблів через Босфор, відключення від системи SWIFT російської фінансової системи».

Заяви Турчинова свідчать про посилення ворожої риторики між Росією та Україною.

Київ звинувачує Росію в поставках зброї і живої сили збройним формуванням сепаратистів, які тепер контролюють величезні території на сході України.

Раніше в цьому місяці Рада національної безпеки і оборони України ухвалила стратегію національної безпеки країни до 2020 року, згідно з якою ключовою загрозою національній безпеці України є «агресивна політика Росії».

Як відомо, Росія є одним із підписантів Будапештського меморандуму від 5 грудня 1994 року про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Договір також підписали Великобританія і Сполучені Штати.

Плани НАТО у сфері протиракетної оборони передбачають розміщення в ряді районів Європи елементів протиракетного щита, який, за заявами альянсу, повинен стати захистом від Ірану. Москва ж бачить у цій системі ПРО загрозу для себе і погрожує контрзаходами.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG