Спеціальні потреби

Росія заслуговує на статус спонсора тероризму, небезпечніша за ІДІЛ - Турчинов у Washington Post


Впливове американське видання The Washington Post опублікувало статтю секретаря РНБО України Олександра Турчинова, у якій він застерігає Захід від співпраці із Росією з метою розв'язання сирійської кризи.

"На підхід Путіна (до кризи у Сирії - прим. ГА) впливає ряд міркувань, одне з яких полягає у тому, щоб не допустити руйнації ще одного авторитарного режиму під тиском власного народу. Як ми в Україні добре знаємо, Путін сповнений рішучості протидіяти глобальним демократичним змінам і ладен використовувати насильство проти інших країн, щоб зупинити ці зміни. У свободі він вбачає загрозу власній владі, та симптом поширення впливу Заходу. Політика Росії у Сирії сформована філософією стратегічної ворожості до Заходу та його союзників", - пише Турчинов.

Секретар РНБО України також висловив сумнів у щирості боротьби Росії проти тероризму у Сирії.

У довготривалій перспективі найбільшими загрозами для мирного, ліберального світопорядку лишатимуться тероризм Росії

"Росія сама заслуговує на статус спонсора тероризму. Її агресія проти України забрала більше 8 000 життів, причому в її ході російськими спецпризначенцями та спонсорованими Росією терористами здійснювались невибіркові обстріли цивільних цілей та вбивства політичних опонентів", - відзначив Турчинов.

Секретар РНБО нагадав і про те, що відповідно до багатьох повідомлень, "Боїнг" Малайзійських авіаліній було збито отриманою із Росії ракетою БУК.

"Внаслідок цього було забрано 298 невинних життів. Більше півтора мільйони українців стали вимушеним переселенцями в самій Україні в результаті агресії Росії. Російська держава показала, що готова здійснювати вбивства критиків режиму на території Росїі та закордоном, використовуючи терористичні методи", - відзначив Турчинов.

Цивілізований світ має перемогти тероризм, але не вибірково, але в усіх його формах та на всіх фронтах

Секретар РНБО закликав Захід тверезо оцінювати ризики, які тягне за собою співпраця із Росією щодо Сирії та чітко дотримуватись меж такої співпраці. Турчинов наголосив, що "російський тероризм та реваншизм"

"Тероризм ісламістів становить значну загрозу, оскільки здатен сіяти смерть та страждання на значному рівні. Його подолання має стати пріоритетом поточного моменту. Втім у довготривалій перспективі найбільшими загрозами для мирного, ліберального світопорядку лишатимуться тероризм Росії та відданість налаштованого на реванш Кремля ідеї витворити сферу власного впливу, а також систематична дестабілізація Кремлем найближчих сусідів, не лише України, але також країн Кавказу, Балтійських країн, Польщі та Балканських країн. Цивілізований світ має перемогти тероризм, але не вибірково, але в усіх його формах та на всіх фронтах", - відзначив Турчинов.

Дивіться також: До пропагандистів, які роздмухували війну в Україні, ще будуть питання - британський публіцист

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG