Спеціальні потреби

В Туреччині планують звільнити 38 тисяч в’язнів


Турецькі органи влади планують звільнити 38 тисяч в’язнів, яким залишилося менше двох років позбавлення волі. Це повідомлення є частиною указу із середи, метою якого є зробити місце для багатьох тисяч осіб, заарештованих останніми тижнями за ймовірну участь у спробі державного перевороту.

Міністр юстиції Бекір Боздаг повідомив про указ у ряді твіттів у середу вранці. Він також попередив, що звільнення в’язнів – це не помилування, але скоріше умовне звільнення.

Крім в’язнів, яким залишилося менше двох років від вироку, також в’язні, яким залишилось менше половини терміну позбавлення волі, можуть бути звільнені на поруки. Указ не стосується в’язнів, яких засуджено за вбивство, тероризм, домашнє насильство і сексуальні злочини.

У результаті спроби державного перевороту 15 липня загинуло щонайменше 270 людей. Турецький уряд твердить, що організатором спроби державного перевороту був мусульманський духівник Фетхуллах Гюлен, який перебуває у Сполучених Штатах. До путчу були причетні тисячі турецьких поліцейських і військовослужбовців. Після придушення бунту уряд проголосив надзвичайний стан і розпочав арешти людей, які зивнувачені у спробі заколоту.

Для допитів затримано понад 35 тисяч людей, включно з суддями, науковцями і журналістами, і понад 17 тисяч було офіційно заарештовано.

Дивіться також: У НАБУ знайшлись матеріали, які загрожують Трампу?

У НАБУ знайшлись матеріали, які загрожують Трампу? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

XS
SM
MD
LG