Спеціальні потреби

З території Туреччини розпочнеться повітряна операція проти «Ісламської держави»


Безпілотник на базі у південному районі Туреччини

На базу ВПС у південному районі Туреччини почали прибувати американські бойові літаки та безпілотники. Про це повідомив у середу міністр закордонних справ Туреччини Мевлут Чавусоглу перед запланованою операцією з метою витіснити екстремістів «Ісламської держави» з північного району Сирії.

Чавусоглу сказав, що незабаром США і Туреччина «розпочнуть інтенсивну боротьбу» проти угруповання «Ісламська держава» для створення безпечніших умов для поміркованих опозиційних сил, що борються з екстремістами.

Міністр зробив таку заяву під час відвідин Малайзії, де він мав зустріч з державним секретарем Джоном Керрі, який бере участь у регіональному саміті.

Минулого місяця Туреччина погодилася дозволити американським силам користуватися базою ВПС, що розташована неподалік південного кордону із Сирією.

Офіційні особи охарактеризували цей план як зусилля із створення «зони вільної від “«Ісламської держави»” довжиною приблизно у 100 кілометрів у північному районі Сирії. Проте вона не включатиме забороненої для польотів зони, незважаючи на прохання турецького уряду в цій справі.

Сполучені Штати від вересня минулого року очолюють коаліцію країн, які ведуть повітряну операцію проти об’єктів «Ісламської держави» в Сирії.

XS
SM
MD
LG